رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبرداد

توزیع 290 دستگاه كمك تنفسی برای بیماران

توزیع 290 دستگاه كمك تنفسی برای بیماران

به گزارش سلامت باشی رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع ۲۹۰ دستگاه كمك تنفسی برای مبتلایان به كرونا اطلاع داد و اظهار داشت: برای مقابله با كرونا برنامه ریزی ها انجام شده و قراردادهای گوناگونی را با تولیدكنندگان داخلی منعقد كرده ایم تا بتوانیم دستگاه های سرمایه ای و ملزومات مصرفی مورد نیاز مقابله با كرونا را برای پاییز و زمستان فراهم نماییم.


دکتر مهدی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، درباره جزئیات ارسال تجهیزات سرمایه ای به بیمارستان های دولتی، اظهار داشت: از آغاز بروز کرونا تابحال بیشتر از هزار و ۵۵ تخت ویژه ICU و CCU بین مراکز درمانی توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه حدود ۲۹۰ دستگاه BIPAp یا کمک تنفسی هم برای بیماران مبتلا به کرونا ارسال شده است، اضافه کرد: به لطف خدا طی یک ماه گذشته ۱۳۹۰ تخت و تشک بستری تولید داخل برای دانشگاه های علوم پزشکی ارسال کردیم و تعداد ۱۰۶ دستگاه ونتیلاتور فقط در ۵ روز گذشته توزیع کردیم. همینطور از آغاز بروز کرونا تا کنون ۱۸۹۹ دستگاه را توزیع کردیم. همینطور تعداد زیادی پمپ سرم، پمپ سرنگ، تخت احیا و... هم به مراکز درمانی ارسال شده است.
یوسفی اظهار داشت: همواره حفظ جان و سلامت مردم کشور از اولویت های حائز اهمیت وزارت بهداشت بوده است. ازاین رو برای مقابله با کرونا برنامه ریزی ها انجام شده و قراردادهای گوناگونی را با تولیدکنندگان داخلی منعقد کرده ایم تا بتوانیم دستگاه های سرمایه ای و ملزومات مصرفی مورد نیاز مقابله با کرونا را برای پاییز و زمستان فراهم نماییم.
منبع:

1399/06/05
17:28:48
5.0 / 5
1588
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد