رییس اداره مددكاری اجتماعی وزارت بهداشت اعلام كرد

فعالیت ۱۲۰ مددکار حوزه کودک آزاری در بیمارستان ها

فعالیت ۱۲۰ مددکار حوزه کودک آزاری در بیمارستان ها

به گزارش سلامت باشی، رئیس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت، مداخلات موثر در حوزه کودک آزاری رت نقطه عطف خدمات مددکاران بخصوص در اورژانس بیمارستان ها خواند و اظهار داشت: بالغ بر ۱۲۰ مددکار متخصص در حوزه کودک آزاری در مراکز درمانی و اورژانس ها مشغول به کار هستند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین جوادی در «همایش روز ملی مددکاری اجتماعی» اظهار داشت: شناسنامه شغلی مددکاری مهم ترین سند بالادستی مددکاری اجتماعی است و سنجه های اصلی مددکاری اجتماعی در سند اعتباربخشی، باعث ارتقای خدمات در بیمارستان ها می شود.

وی با بیان اینکه شعار سال جاری مددکاران «آینده مشترک در سایه عدالت اجتماعی» است، اضافه کرد: مددکاران اجتماعی کار سختی دارند و پیگیری ارتقای سختی کار مددکاران از سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه اجرای طرح سوپروایزری مددکاری اجتماعی در بعضی از مراکز از نقاط قوت برنامه های سال جاری حوزه مددکاری است، بیان داشت: مداخلات موثر در حوزه کودک آزاری هم نقطه عطف خدمات مددکاران بخصوص در اورژانس بیمارستان هاست و بالغ بر ۱۲۰ مددکار متخصص در حوزه کودک آزاری در مراکز درمانی و اورژانس ها مشغول به کار هستند.
جوادی افزود: بیمارستان های بالای ۳۰ هزار پذیرش در سه شیفت مددکار جذب می کنند و در جهت حمایت های تخصصی مددکاری، پروژه خودمراقبتی اجتماعی در سال ۱۴۰۲ اجرایی شده است.

وی با تکیه بر اینکه مددکاران در فرآیندهای تخصصی می توانند مداخله کنند، اظهار داشت: توسعه منابع انسانی و تقویت مددکاران در نظام شبکه و مداخلات یکپارچه مددکاری (پروژه سراج) هم در دست اقدام بوده و در ۲۳ مرکز پایلوت شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با بیان اینکه پروژه سراج سال جاری در ۱۰۰ مرکز توسعه می یابد و ۲۰۰ مددکار هم جذب این برنامه می شوند، اظهار داشت: این پروژه سال آینده در ۴۵۰ مرکز اجرایی می شود. همینطور به کارگیری۶۴ مددکار هم برای مراکز مشاوره سلامت روان دانشگاه ها پیشبینی شده است.

رئیس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت در انتها از همکاری اداره مددکاری با صندوق کودکان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی اطلاع داد و اظهار داشت: پروژه های آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی هم با مشارکت حوزه مددکاری درحال اجراست.1402/11/13
12:15:02
5.0 / 5
237
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد