آخرین اخبار از وضعیت زرد و سفید كرونایی در استان مركزی

آخرین اخبار از وضعیت زرد و سفید كرونایی در استان مركزی

به گزارش سلامت باشی مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: سالن های سینما با پنجاه درصد ظرفیت از 24 خردادماه فعال می شوند.


سید علی آقازاده امروز شنبه، 17 خرداد در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در جمع خبرنگاران بیان کرد: در این نشست موضوع افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و اپیدمی بیماری به ویژه در استان های جنوبی و استان هایی مانند قم و گیلان که شرایط تثبیت شده ای داشتند، عنوان شد.
وی با اشاره به اعلام نتایج نشست های کمیته امنیت و اجتماعی ذیل ستاد ملی اضافه کرد: در این راستا درباب بازگشایی برخی صنوف مانند سالن سینما، کنسرت و اماکن گردشگری مواردی عنوان شد و تصمیم بر این شد که گردشگری داخلی از 24 خردادماه فعال و درباب فعالیت گردشگری خارجی در جلسه آینده ستاد تصمیم گیری می شود.
استاندار مرکزی اضافه کرد: درباب بازگشایی سالن های سینما و مهدهای کودک مقرر شد این مراکز با 50 درصد ظرفیت از 24 خردادماه فعال شوند و نمازجمعه در شهرهای زرد نیز از اول تیرماه در کنار شهرهای سفید برگزار شود، اما سالن های پذیرایی و جشن های عروسی تا اطلاع ثانوی همچنان تعطیل خواهد بود.
وی با اعلان اینکه طبق گزارشات متاسفانه شرایط در کل کشور مطلوب نمی باشد، اظهار داشت: باتوجه به آمارهای روزهای اخیر متاسفانه بیماری در بعضی از استانها رشد داشته است، هرچند در استان مرکزی آمارها مطلوب است، اما باتوجه به وضعیت استان های اصفهان، لرستان، قم و همسایگان استان مرکزی متاسفانه شرایط خطرپذیر و ریسک داری را پیش بینی می نماییم و استان مرکزی در شرایط کاملا حساسی قرار دارد.
آقازاده با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استان مرکزی به جهت جلوگیری از شیوع مجدد بیماری، بیان کرد: مردم همچنان از حضور در اماکن شلوغ و پرتجمع اجتناب کنند و بهداشت شخصی را رعایت نمایند. باید از شرایط مطلوب حاکم در استان حفاظت نماییم.
وی با اعلان اینکه 6 شهرستان استان سفید و 6 شهرستان زرد است، اظهار داشت: شهرستان ها کمیجان، دلیجان، آشتیان، خنداب و زرندیه و شازند سفید و باقی شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارند و خوشبختانه شهرستان قرمز نداریم و نیازمند عزم عمومی و استانی هستیم تا شرایط 6 شهرستان زرد هم به سفید برسد.
استاندار مرکزی شما بهبودیافتگان استان تا این لحظه را 80 درصد مبتلایان معادل 2284 نفر دانست و اظهار داشت: امروز تعداد کل بیماران بستری در استان 12 نفر است. بیمارستان آیت الله خوانساری کاملا پاکسازی شده و از روز گذشته پذیرش بیماران سرطانی در این بیمارستان شروع شده است. فقط در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بیماران مبتلا به کرونا پذیرش می شوند و طی هفته اخیر فوتی ناشی از کرونا ثبت نشده است.
وی با اشاره به اینکه جایگاه استان مرکزی در میان استان های درگیر با کرونا به لحاظ مبتلایان رده 21 کشور است، اضافه کرد: باتوجه به وضعیت استان های همسایه و بی توجهی به موارد بهداشتی، استان مرکزی هم می تواند جزو استان هایی باشد که در مرحله دوم این بیماری شیوع بیشتری را شاهد باشد.
آقازاده افزود: در رزمایش همدلی در استان مرکزی توزیع 100 هزار بسته معیشتی هدفگذاری شده بود که تابحال 90 هزار بسته تحویل شده و 30 هزار بسته نیز در آستانه فراهم سازی است و احیانا توزیع 120 هزار بسته صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/03/17
23:24:33
5.0 / 5
2492
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد