حناچی:

تلاش پزشكان در تاریخ ثبت و به نیكی از آنها یاد خواهد شد

تلاش پزشكان در تاریخ ثبت و به نیكی از آنها یاد خواهد شد

به گزارش سلامت باشی شهردار تهران در آیین نكوداشت روز پزشك با تاكید بر تلاش خستگی ناپذیر پزشكان در مقابله با انتشار كرونا ویروس اظهار داشت: بطور قطع این تلاشها  در تاریخ ثبت می شود و در آینده به نیكی از آنها یادخواهد شد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین نکوداشت روز پزشک با اشاره به بزرگداشت روز ابوعلی سینا، بعنوان افتخار جامعه پزشکی، این روز را به همه پزشکان و اساتید این حرفه تبریک گفت و اضافه کرد: اشاره به مناسبت این روز در حقیقت اشاره به فردی است که خیلی اسیر جو زمانه خود نبود و آثاری از وی به جا مانده که بسیار تامل برانگیز است.
وی ادامه داد: به مناسبت روز پزشک پیش و بعد از انقلاب عزیزانی را از این جامعه داشتیم که در عین استادی در علم و حرفه خود در جامعه هم خوش درخشیدند و آثاری باقی گذاشتند که بسیار تأثیر گذار بوده؛ افرادی همچون دکتر قریب و همینطور خیلی از افراد دیگر که در شرایط انقلاب و بعد از آن بخصوص در دوران دفاع مقدس همان فضای را رقم زده بودند که در کرونا شاهد آن بودیم.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود به تلاشهای پزشکان در دفاع مقدس اشاره کردو اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس خدمات تأثیر گذاری توسط جامعه پزشکی عرضه شد به شکلی که قبل از عملیاتها پزشکان از دانشگاهها در بیمارستانهای صحرایی مستقر می شدند و به عرضه خدمت به رزمندگان می پرداختند. هیچ وقت صحنه کنترل شریال حیاتی یک مجروح توسط پزشک در یکی از سنگرهای دفاع مقدس را فراموش نمی کنم زحماتی که آن دوران کشیده شد بسیاری ازموفقیت های امروز را رقم زده است.
وی تاکیدکرد: در دوران کرونا هم اتفاقاتی افتاد که شکل دیگر همان روزها را تداعی کرد و به خاطر آورد. در حوزه سرمایه اجتماعی، جامعه پزشکی خوش درخشیده که نشان از زحمات و خدمات این جامعه به مردم است.
حناچی به انتشار کرونا و صدمه به معیشت بعضی از افراد در جامعه که روز مزد بوده اند هم اشاره نمود و اضافه کرد: مردم در این دوران به کمک یکدیگر آمدند و صحنه های زیبایی همچون روزهای دفاع مقدس را یاد آوری کردند. این روز را به جامعه پزشکی تبریک می گویم و بطور قطع این لحظات در تاریخ ثبت و در آینده از این تلاش ها به نیکی یاد خواهد شد.
منبع:

1399/05/31
12:03:29
5.0 / 5
1670
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد