مجموع مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان ثبت ۱۸۳ فوتی در روز گذشته

مجموع مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان ثبت ۱۸۳ فوتی در روز گذشته

سلامت باشی: بنابر تازه ترین به روزرسانیِ «ورلداُمتر» از آمار جهانی کرونا (کووید 19)، مجموع مبتلایان به این بیماری در کشورهای مختلف تا حالا به 700 میلیون و 262 هزار و 797 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 960 هزار و 43 بیمار نیز تأیید شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بنابر داده های جهانی ورلداُمتر، کووید۱۹ در روز گذشته ۱۷ هزار و ۸۴۴ مورد ابتلای جدید داشته و جان ۱۸۳ بیمار را گرفته است.
همین طور آلمان با ثبت ۱۳۸ فوتی و آمریکا با بیش از ۶۰۰۰ ابتلای جدید به ترتیب بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونائی را در شبانه روز گذشته گزارش کرده اند.
پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را آغاز نموده است.
در بین ۱۰ کشوری که به عنوان مناطقی با بالاترین آمار مبتلاشدن در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۱۰ میلیون مبتلاشدن و بیش از یک میلیون و ۱۸۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلاشدن و مرگ های کرونائی را در کل دنیا دارد.
بعد از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون مبتلاشدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند.
همین طور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونائی را به ثبت رسانده اند.
بر همین اساس، فرانسه هم اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز (اروپا) است و روسیه نیز با ثبت بیش از ۴۰۱ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونائی را تا حالا در این قاره گزارش کرده است.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر بروزرسانی می شود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ بطور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.1402/10/04
08:19:48
5.0 / 5
225
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد