یافته جدید محققان؛

زوال عقل یک فرد به مفهوم کوتاه شدن عمر خواهر و برادر اوست

زوال عقل یک فرد به مفهوم کوتاه شدن عمر خواهر و برادر اوست

سلامت باشی: مطالعه ای که روی دوقلوها انجام شد نشان میدهد که اگر فردی به زوال عقل مبتلا شده است، ممکنست برای طول عمر خواهر و برادرهایش خوب نباشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «جونگ یون جانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، اظهار داشت: «ما انتظار داشتیم که در دوقلوهایی که یکی از آنها گرفتار زوال عقل شده و دیگری نه، تفاوت در طول زندگی درست مانند افرادی باشد که با هم مرتبط نیستند.»
این مطالعه شامل ۹۰ جفت از دوقلوهای همسان و ۲۸۸ جفت دوقلوهای غیرهمسان، همه از یک پایگاه داده ۴۰ ساله از سوئد بود.
در تمام مجموعه های دوقلوهای مورد استفاده در مطالعه جدید، یکی از دوقلوها گرفتار زوال عقل شده بود در حالیکه دیگری مبتلا نشده بود.
محققان در گزارش در مورد آلزایمر و دمانس (زوال عقل) عنوان کردند که میانگین طول عمر بعد از تشخیص زوال عقل حدود هفت سال بود.
در میان دوقلوهای این مطالعه، به صورت خاص:
• طول عمر بعد از تشخیص برای دوقلوهای همسان که در آنها زوال عقل تشخیص داده شد تقریبا مشابه بود.
• در بین دوقلوهای غیرهمسان، زمانیکه یکی از آنها مبتلا به زوال عقل تشخیص داده می شود، در مقایسه با افرادی که هیچ خواهر و برادری مبتلا به زوال عقل ندارند، عمر دوقلویی که تحت تاثیر زوال عقل قرار نمی گیرد، اندکی کوتاه تر است.
چرا صرف داشتن یک خواهر یا برادر مبتلا به زوال عقل طول عمر یک فرد را کاهش می دهد؟ تیم تحقیق می گوید علت این مورد روشن نیست، باآنکه محیط مشترکی که خواهر و برادر در آن بزرگ می شوند می تواند نقش داشته باشد.
به عنوان مثال، اگر هر دو در دوران کودکی عادات غذایی ناسالم یا سایر عادات ناسالم را داشته باشند، می تواند منجر به خطر مشترک بیماری قلبی در دهه ها بعد شود. پزشکان از قبل می دانند که بیماری قلبی خطر زوال عقل را زیاد می کند و برای خواهر یا برادری که تحت تاثیر زوال عقل قرار ندارند، بیماری قلبی می تواند طول عمر را در او کوتاه کند.


منبع:

1402/09/25
15:07:27
5.0 / 5
203
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد