رئیس كل سازمان نظام پزشكی كشور:

خروج حتی یک نفر از اعضای جامعه پزشکی برای ما خسران است

خروج حتی یک نفر از اعضای جامعه پزشکی برای ما خسران است

به گزارش سلامت باشی، خراسان رضوی رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور اظهار داشت: خروج حتی یک نفر از اعضای جامعه پزشکی برای ما خسران است؛ برای اینکه به آنها نیاز داریم، بدین سبب نباید اجازه دهیم به این راحتی از کشور بیرون بروند.محمد رییس زاده در جمع خبرنگاران و در حاشیه چهلمین و چهل ویکمین نشست شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور که در هتل پردیسان مشهد برگزار گردید، اظهار داشت: این جلسه به میزبانی مشهد مقدس در روزهای شهادت حضرت زهرا(س) انجام می شود. نظام پزشکی مشهد و جامعه پزشکی خراسان رضوی یکی از جوامع پزشکی بسیار توانمند و با کیفیت ما است.

وی اضافه کرد: این جلسه مصوباتی دارد که در آخر نشست امروز و فردا سخنگو و دبیر شورا این مصوبات را اعلام خواهدنمود.

رئیس زاده درباب مهاجرت پزشکان عنوان کرد: مهاجرت در همه قشرهای جامعه از قبل وجود داشته، در جامعه پزشکی نیز وجود داشته و خواهد داشت. آن چه مایه نگرانی بوده این است که فردی به دلیلهای گوناگون اهل مهاجرت نیست اما به سبب نبودن شرایط کاری مجبور به مهاجرت می شود. این برای ما خسران است و باید تلاش نماییم جلوی این مساله را بگیریم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور افزود: مورد اخیر قصد مهاجرت جراح قلب اطفال بود که سرمایه ای برای کشور است. ایشان در دوران کرونا بیش از ۶۰ عمل جراحی قلب اطفال موفق را در مرکز انجام دادند که رتبه کشور ما را در دنیا به رتبه اول رساند. چنین سرمایه ای از هر سرمایه مادی و لجستیکی دیگری مهمتر بوده و نگهداشت این سرمایه گذاری در کشور کار بسیار بزرگی است. ما با ایشان صحبت داشتیم و شنیدیم دیشب نامه ای نوشتند و منصرف شدند که خبر بسیار خوبی است.

وی بیان کرد: ماندن هر کدام از این سرمایه ها در کشور نوید بزرگی برای مردم است که می توانند از خدمات این افراد بهره گیرند. ما اخبار و آمار دقیقی درباب مهاجرت و سیر و شتاب آنرا به مسئولان اعلام کردیم، تصمیماتی نیز گرفته و جلساتی به دستور رییس جمهور برگزار شده است که امیدواریم نتایج آن جلسات ملموس، عینی و واقعی شود که جلوی این پدیده را بگیریم.

رئیس زاده اظهار داشت: من از این که اعداد و ارقام برای مهاجرت پزشکان را اعلام کنم ابا دارم؛ برای اینکه سوءاستفاده می شود. خروج حتی یک نفر از اعضای جامعه پزشکی برای ما خسران است؛ برای اینکه به آنها نیاز داریم. همین طور نیروهای ما بسیار کیفی هستند. به این دو دلیل خروج یکی از پزشکان هم برای ما خسران است و نباید اجازه دهیم به این راحتی از کشور بیرون بروند.
1402/09/24
21:17:03
5.0 / 5
209
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد