رئیس دانشگاه علوم پزشكی سمنان:

۱۵ دستگاه دیالیز تحویل مراکز درمانی سمنان شد

۱۵ دستگاه دیالیز تحویل مراکز درمانی سمنان شد

به گزارش سلامت باشی، رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از تحویل 15 دستگاه دیالیز به بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: اعتبار خرید این دستگاهها 100 میلیاردریال بوده است.کامران قدس در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که ۱۵ دستگاه دیالیز به مراکز بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان تحویل داده شد، اظهار داشت: این تعداد دستگاه در بیمارستان کوثر سمنان، معتمدی گرمسار و ۱۵ خرداد مهدی شهر توزیع شدند.
وی ضمن بیان این که برای خرید این دستگاهها مبلغ ۱۰۰ میلیاردریال اعتبار هزینه شده است، اضافه کرد: به همت خیران تعدادی دیگر دستگاه دیالیز نیز خریداری شدند که تعداد و توزیع آنها نیز به زودی اطلاع رسانی می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان این که به سبب فرسودگی برخی دستگاه های دیالیز می طلبید تا نوسازی در این زمینه صورت گیرد، اظهار داشت: باتوجه به جمعیت شهرستان های تحت پوشش و تعداد بیماران دیالیزی آن شهر این دستگاهها توزیع و در اختیار عموم مردم قرار گرفتند.
قدس ضمن بیان این که بیماریهای کلیوی همچون مواردی که نیازمند پیوند اعضا است، اشاره کرد: تا زمان یافتن کلیه بیمار نیازمند استفاده از دستگاه دیالیز خواهد بود پس نوسازی در این زمینه همچون ضروریات دانشگاه علوم پزشکی سمنان بود.

1402/09/08
09:17:54
5.0 / 5
196
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد