مطالعه پژوهشی جدید نشان می دهد؛

اگزما تأثیر مخرب بر سلامت روان دارد

اگزما تأثیر مخرب بر سلامت روان دارد

به گزارش سلامت باشی، یک نظرسنجی جدید نشان داده است که اگزما می تواند بر ذهن و بدن هم تأثیر گذارد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، بر مبنای مطالعه ای جدید، افراد مبتلا به اگزما بیشتر احتمال دارد افسردگی و اضطراب را تجربه کنند، و با بروز علایم آلرژیک اضافی بدتر می شوند.
نتایج نشان داده است که تقریبا از هر چهار (۷۲%) بیمار مبتلا به درماتیت آتوپیک- اصطلاح پزشکی اگزما- یک نفر علایم سلامت روانی ضعیف را تا ۱۰ روز در طول ماه قبل گزارش کرده است.
حدود یک نفر از هر پنج نفر (۱۷٪) گفتند که علایم سلامت روانی ضعیف را برای ۱۱ روز یا بیشتر داشتند.
«آلیسون لویزل»، نویسنده ارشد این مطالعه، می گوید: «افرادی که مبتلا به اگزما نیستند، نمی دانند که چقدر این عارضه می تواند ناتوان کننده باشد.»
لویزل در بیانیه خبری اظهار داشت: «علاوه بر خارش وحشتناک و خشکی و ترک خوردگی پوست، اغلب اختلالاتی در خواب و تأثیرات گسترده تری بر کیفیت زندگی و آرامش عمومی فرد وجود دارد. افسردگی و اضطراب همچون علایم افرادی است که مبتلا به اگزما هستند و با ماهیت مزمن و غیرقابل پیشبینی این بیماری سروکار دارند.»
برای این مطالعه، محققان نزدیک به ۱۰۰۰ فرد مبتلا به اگزما را مورد بررسی قرار دادند. حدود یک سوم از بیماران (۳۶٪) اگزمای فعلی خویش را خفیف گزارش کردند.
با وجود عوارض اگزما بر سلامت روان آنها، یک سوم (۳۵٪) از بیماران گفتند که هیچگاه در رابطه با سلامت روان با متخصص آلرژی خود صحبت نکرده اند و ۵۷٪ گفتند که هیچگاه در مورد آن سوال نشده اند.
افراد مبتلا به اگزما گزارش داده اند که از صدمه های اجتماعی، مشکلات عاطفی و رفتاری و مشکلات روانی قابل توجهی مانند افسردگی، اضطراب و افکار خودکشی رنج می برند.

1402/08/20
15:56:33
5.0 / 5
248
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد