در جنوب غربی تهران؛

بیمارستان کودکان حکیم با حضور رئیسی افتتاح می گردد

بیمارستان کودکان حکیم با حضور رئیسی افتتاح می گردد

سلامت باشی: بیمارستان کودکان حکیم در جنوب غربی تهران، مقرر است عصر پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ با حضور رییس جمهور افتتاح شود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بیمارستان کودکان حکیم بعنوان اولین بیمارستان تخصصی کودکان دولتی بعد از انقلاب، در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع در منطقه ۱۸ تهران بعنوان بزرگ ترین پردیس سلامت شهر تهران وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح می گردد. این مرکز درمانی تخصصی کودکان با ۲۶۶ تخت بیمارستانی شامل ۱۲ تخت اتاق عمل، ۱۶۰ تخت بستری، ۶۳ تخت بخش های مراقبت های ویژه (NSUC -NICU- PICU) و ۳۱ تخت تحت راه اندازی شده است. نکته مهم اینست که در این بیمارستان حدوداً ۳۰ درصد تخت ها، تخت ویژه است و این در شرایطی است که این آمار معمولا در سایر بیمارستان ها بین ۵ تا ۱۰ درصد متغیر است.
زیر بنای کل بیمارستان ۲۹۶۵۰ مترمربع است که شامل بخش های درمانی اورژانس، درمانگاه، تالاسمی، دیالیز، فیزیوتراپی، سنجش درمانی، ارتوپدی، شیمی درمانی، دندانپزشکی، اسکوپی، اعمال جراحی و آنژیوگرافی در ۶۳۰۰ مترمربع است. همینطور طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران بخش تشخیص شامل لابراتوار و تصویربرداری در ۱۴۶۰ مترمربع، بخش مراقبتی شامل بخش بستری و بخش های ویژه (NSUC -NICU- PICU) در ۶۱۶۰ متر مربع، بخش آموزشی و اداری شامل اداری کتابخانه، سالن آموزش، آمفی تاتر و پاویون پزشکان در ۲۰۱۰ متر مربع و بخش های پشیبانی شامل داروخانه، آشپزخانه، رختشوی خانه، استریل مرکزی، کاخداری موتورخانه های تأسیسات مکانیک و برق، سرسرای ورودی (لابی) و پذیرش در ۵۶۰۰ مترمربع ساخته شده است.
از مهم ترین خصوصیت های راه اندازی بزرگ ترین پردیس سلامت شهر تهران میتوان به کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران و گسترش امکانات با هدف دسترسی همگان به خدمات درمانی اشاره کرد؛ در واقع افراد می توانند با استفاده از ایستگاه مخصوص بیمارستان در خط سه مترو تهران خویش را به آنجا برسانند. طراحی ویژه بنا و معماری داخلی بیمارستان، مخصوص کودکان در حداقل تعداد طبقات و بهره گیری از نور طبیعی در اتاق های بستری است. همینطور بیمارستان حکیم ضمن بهره مندی از مدرن ترین روش های زیست محیطی، روزانه ۳۸۰ مترمکعب فاضلاب را تصفیه بیولوژیک می کند. از طرفی بیمارستان کودکان حکیم بزرگ ترین انبار دارویی کشور را در کنار خود جای خواهد داد.


منبع:

1402/07/14
14:26:56
5.0 / 5
200
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد