انجمن قلب آمریكا اعلام كرد؛

ارتباط فشارخون بالا و ریسک بالاتر بروز مشکلات قلبی

ارتباط فشارخون بالا و ریسک بالاتر بروز مشکلات قلبی

سلامت باشی: برمبنای تحقیقات جدید، افرادی که درحال دراز کشیده، فشارخون بالایی داشتند در معرض خطر حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی یا مرگ زودرس قرار داشتند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، تحلیل و بررسی داده های یک مطالعه طولانی مدت بر روی بیش از ۱۱۰۰۰ بزرگسال نشان میدهد بزرگسالانی که هم در حالت نشسته و هم در حالت دراز کشیده فشارخون بالایی داشتند در معرض خطر بالاتری از بیماری قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی یا مرگ زودرس در مقایسه با بزرگسالان بدون فشار خون بالا در حالت ایستاده و خوابیده بودند.
سیستم عصبی خودمختار فشار خون را در موقعیت های مختلف بدن تنظیم می کند. نویسندگان خاطرنشان کردند: با این وجود، گرانش ممکنست موجب تجمع خون در هنگام نشستن یا ایستادن شود، و بدن گاهی اوقات قادر به تنظیم صحیح فشار خون در حالت دراز کشیدن، نشستن و ایستادن نیست.
«دوک جیائو»، سرپرست تیم تحقیق ار دانشگاه هاروارد، اظهار داشت: «اگر فشار خون فقط در حالتی که افراد بصورت عمودی اندازه گیری شود، و در حالت درازکشیده اندازه گیری نشود، ریسک بیماری قلبی عروقی به خوبی تشخیص داده نمی شود.»
برای بررسی وضعیت بدن، فشار خون و خطر سلامت قلب، پژوهشگران داده های سلامتی ۱۱۳۶۹ بزرگسال را بررسی کردند. داده های مربوط به فشار خون در حالت خوابیده و نشسته، جمع آوری شد. شرکت کنندگان در این تحلیل و بررسی بطور متوسط بین ۲۵ تا ۲۸ سال، که شامل داده های بهداشتی جمع آوری شده از ۲۰۱۱-۲۰۱۳ است، تحت نظر بودند.
محققان دریافتند در مقایسه با شرکت کنندگانی که در حالت نشسته و خوابیده فشار خون بالا نداشتند، شرکت کنندگانی که در حالت نشسته و خوابیده فشار خون بالا داشتند، ۱.۶ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر قلب؛ ۱.۸۳ برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به نارسایی قلبی؛ ۱.۸۶ برابر در معرض خطر سکته مغزی؛ و ۱.۴۳ برابر بیشتر در معرض مرگ زودرس کلی بودند و خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب ۲.۱۸ برابر بیشتر بود.
جیائو می گوید: «یافته های ما نشان میدهد افرادی که دارای عوامل خطر شناخته شده برای بیماریهای قلبی و سکته هستند، ممکنست از چک کردن فشار خون خود در صورتیکه دراز می کشند، بهره ببرند.»
تلاش برای مدیریت فشار خون در طول زندگی روزمره ممکنست به کاهش فشار خون در هنگام خواب کمک نماید.


منبع:

1402/06/21
20:18:07
5.0 / 5
329
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد