رئیس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

استقبال کشورهای همسایه از داروهای با فناوری بالای ایرانی

استقبال کشورهای همسایه از داروهای با فناوری بالای ایرانی

به گزارش سلامت باشی، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به این که داروهای تولیدی با فناوری بالا در ایران مورد اقبال کشورهای همسایه هستند، اظهار داشت: این کشورها از واردات و مصرف چنین داروهایی استقبال می کنند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر سیدحیدر محمدی در مراسم آیین افتتاح کارخانه نوآوری دارو-پزشکی بهستان با اشاره به این که فعالیت در عرصه تولید دارو خیلی مشکل و به صورتی جهاد تلقی می شود، اظهار داشت: ما در سازمان غذا و دارو خودرا سرباز تولیدکنندگان می دانیم و وظیفه داریم ضمن پشتیبانی از آنها فرآیندهای تولید را برای آینده کشورمان تسهیل نماییم.
وی ادامه داد: مجموعه ای که راه اندازی شد مقرر است به زودی داروهای با تکنولوژی بالا را تولید و در اختیار مردم عزیز کشورمان قرار دهد، داروهایی که تولیدکنندگان محدودی در دنیا دارند و جزو افتخارات ما است که در صنعت تولید داروهای بیولوژیک حرف های زیادی برای گفتن داریم.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به استقبال کشورهای همسایه از داروهای با فناوری بالای تولید ایران، عنوان کرد: خیلی از محصولات بیولوژیک تولید شده در کشور ما در این کشورها مصرف می شود و در عرصه صادرات فرآورده های بیولوژیک وضعیت مناسبی داریم که برای ما افتخار بزرگی است.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی اشاره کرد: وقتی واردکننده های بزرگ کشور وارد حوزه تولید می شوند اتفاقات خوبی رخ می دهد؛ چونکه در تامین نقدینگی توان بیشتری داشته و در حوزه تامین ارز، انتقال ارز، آشنایی با بروکراسی اداری و رگولاتوری تجربه بیشتری دارند.

محمدی با اعلان اینکه بدنه سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان حمایت می کند، اظهار داشت: هدف سازمان غذا دارو این است که محصول باکیفیت با سرعت بالا تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد، امیدواریم بتوانیم به سرعت محصولات این شرکت را در بازار ببینیم و به زودی شاهد ورود به تولید داروهای دیگر نیز باشیم.
منبع:

1402/05/15
13:27:14
5.0 / 5
249
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد