پایان اضطرار کرونا در ایران

پایان اضطرار کرونا در ایران

به گزارش سلامت باشی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، ضمن اشاره به نظر اخیر کمیته ی علمی کشوری کرونا کرونا در خصوص پایان شرایط اضطراری این بیماری در کشور اظهار داشت: ازاین رو دیگر نیازی نیست همه افراد ماسک بزنند و بیشتر ماسک را برای افراد دارای علایم، مسن، افراد دارای بیماری زمینه ای، نقص ایمنی، بیماری های کلیوی، قلبی، ریوی و کبدی سفارش می نماییم.


دکتر بابک عشرتی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: طبق سفارش سازمان بهداشت جهانی و آن چه که به تازگی کمیته ی علمی کشوری کرونا اعلام نموده است، از شرایط اضطرار بیماری خارج شده ایم ولی همچنان هم متولیان سلامت باید آمادگی خویش را حفظ کنند؛ چون همیشه احتمال یک همه گیری جهانی در رابطه با بیماری های واگیردار و تنفسی وجود دارد.
وی ادامه داد: دیگر نیازی نیست همه افراد ماسک بزنند و بیشتر ماسک را برای افراد دارای علایم، مسن، کسانی که بیماری زمینه ای، نقص ایمنی، بیماری های کلیوی، قلبی، ریوی و کبدی دارند سفارش می نماییم.
او درمورد آخرین جهش های کرونا در کشور هم به ایسنا اظهار داشت: بیشترین جهش هایی که ندرتا از جهان هم گزارش می شود از خانواده XBB کرونا هستند.
وی در رابطه با تزریق دزهای یادآور واکسن کرونا، سفارش کرد: کسانی که گرفتار ضعف سیستم ایمنی هستند بهتر است نوبت یادآور سوم و چهارم را تزریق کنند تا مشکلی پیش نیاید؛ اما به صورت کلی احتیاج به واکسن در ایران و جهان کاسته شده است. این سفارش هم از آن جهت است که در زمستان با تغییر آب و هوا گرفتار بروز مشکل نشویم.
منبع:

1402/05/06
18:17:45
5.0 / 5
259
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد