نماینده مجلس:

بروجرد تنها شهر بزرگ کشور بدون دانشگاه علوم پزشکی است

بروجرد تنها شهر بزرگ کشور بدون دانشگاه علوم پزشکی است

به گزارش سلامت باشی، لرستان نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بروجرد تنها شهر بزرگ کشور است که دانشگاه علوم پزشکی ندارد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، فاطمه مقصودی امروز یازدهم تیرماه در جلسه احصای مشکلات حوزه بهداشت و درمان بروجرد که با حضور تیم تخصصی وزارت بهداشت و درمان در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: بروجرد تنها شهر بزرگ کشور است که دانشگاه علوم پزشکی ندارد و لرستان تنها استانی است که یک دانشگاه علوم پزشکی دارد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بروجرد می تواند علاوه بر توسعه خدمات رسانی به شهرستان و دیگر شهر های همجوار، سطح خدمات رسانی بهداشتی به لرستان را افزایش دهد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: بیمارستان چمران اصلی ترین بیمارستان بروجرد بوده که هرچه سریع تر باید بیمارستان جدید در شهرستان ساخته و این بیمارستان به آنجا منتقل تا در محل کنونی بیمارستان جدید ساخته شود.
مقصودی افزود: نیروهای که به بروجرد تزریق می شود غیربومی هستند که همه آنها یا به شهرستان خود انتقالی گرفته یا درحال گرفتن انتقالی هستند.
وی با اشاره به اینکه این امر سبب شده که بیمارستان های شهرستان با کمبود نیرو همچون پرستار روبرو شود، اضافه کرد: شهرستان دارای افراد فارغ التحصیل زیادی است که اولویت استخدام باید با افراد بومی باشد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان نمود: این شهرستان در حوزه درمان فوق العاده ضعیف است و برای بیمارستان چمران باید ابتدا یک بیمارستان جایگزین ساخته شود.
مقصودی ادامه کرد: جمعیت بروجرد بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر بوده و دارای چند بخش و شهر بوده و بیمارستان چمران با ۱۰۰ سال قدمت اصلی ترین بیمارستان شهرستان است.
وی اظهار نمود: بیمارستان امام خمینی (ره) بروجرد دومین بیمارستان شهرستان و مرکز قلب و اطفال و بیمارستان آیت الله العظمی بروجرد سومین بیمارستان شهرستان است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطرنشان کرد: آموزشی شدن بیمارستان های بروجرد یکی از اولویت های مهم حوزه بهداشت و درمان شهرستان است.
منبع:

1402/04/12
07:08:33
5.0 / 5
278
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد