در دولت سیزدهم؛

10 درصد به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد

10 درصد به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شد

به گزارش سلامت باشی، سرپرست معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت بابیان این که نگاه دولت به رفع کمبودها در عرصه بهداشت و درمان است، اظهار داشت: 10 درصد به تخت های بیمارستانی در دولت سیزدهم افزوده شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، سید حمید جمال الدینی عصر پنج شنبه در مراسم کلنگ زنی بیمارستان دوم دامغان ضمن بیان این که رویکرد دولت سیزدهم به برآوردن نیازهای اصلی در حوزه بهداشت و درمان است، اظهار داشت: وزارت بهداشت می کوشد تا به شمار تجهیزات و امکانات بیمارستانی افزوده و در موارد مورد نیاز نسبت به ساخت مراکز بهداشتی و بیمارستانی اقدام نماید.
وی ضمن بیان این که بر مبنای همین نگاه طی دولت سیزدهم ۱۰ درصد به تخت های بیمارستانی کشور افزوده شده است، اضافه کرد: این میزان معادل ۱۵ هزار تخت بیمارستانی را شامل می شود.
سرپرست معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت بابیان این که افزایش این تخت ها بر مبنای نیاز هر منطقه ارزیابی و اضافه شده است، اظهار داشت: دولت سیزدهم همه همت خویش را بر این نهاده که بتواند طرح های قبلی را تکمیل و امکانات مورد نیاز را فراهم آورد.
جمال الدینی ضمن بیان این که برای تجهیز هر تخت بیمارستانی دو الی سه میلیارد تومان مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد هر تخت هم می بایست حدود سه الی چهار میلیارد تومان هزینه شود.
وی ضمن بیان این که همواره پیشگیری مقدم بر درمان است، بنابراین دولت بخش مهمی از درآمد خویش را در حوزه بهداشت و درمان هزینه می کند، اضافه کرد: دو طرح «پزشک خانواده» و «سلامت خانواده» بر مبنای همین رویکرد در دست اجرا است تا اقدامات پیشگیرانه حوزه بهداشت و درمان نهادینه شود.


منبع:

1402/03/05
14:20:45
5.0 / 5
320
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد