سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد؛

وضعیت اضطراری کووید در جهان به پایان رسید

وضعیت اضطراری کووید در جهان به پایان رسید

به گزارش سلامت باشی، پس از گذشت بیشتر از سه سال از آغاز پاندمی ویروس کرونا در جهان، سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود که این پاندمی دیگر یک وضعیت اضطراری عمومی نیست.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «تدروس آدهانوم گهبریسوس»، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: «با امید فراوان من پایان وضعیت کووید ۱۹ را بعنوان یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی اعلام می کنم.»
او اظهار داشت: «این بدان معنا نیست که کووید ۱۹ بعنوان یک تهدید جهانی برای سلامتی تمام شده است.»
از زمانی که کووید ۱۹ آغاز به گسترش در جهان کرد، حداقل ۷ میلیون نفر در سرتاسر جهان جان خویش را از دست دادند. تدروس تصریح کرد که احتمالا رقم واقعی فوتی ها ۲۰ میلیون نفر باشد. موارد ابتلاء به این بیماری در قسمت هایی از جهان همچنان در حال افزایش می باشد.
با این حال، تدروس اذعان کرد که اغلب کشورها به زندگی معمولی خود بازگشته اند.
در حالی که او ابراز نگرانی کرده بود که بعضی از کشورها "آمادگی ناکافی" دارند، اما مکان هایی مانند ایالات متحده بودند که تصور می شد بهترین آمادگی را داشته باشند. در عوض، تنها حدود ۳ درصد از کل مرگ و میرهای جهانی در آفریقا صورت گرفت.
سازمان جهانی بهداشت حالا درحال کوشش برای تعیین منشأ ویروس می باشد. این آژانس در سال ۲۰۲۱ گزارشی منتشر نمود که در آن به این نتیجه رسید که ویروس احتمالا از حیوانات به انسان منتقل شده است و اظهار داشت که این ایده که منشأ آزمایشگاهی دارد "بسیار بعید" است. بعداً اذعان شد که «قطعات کلیدی داده ها» هنوز مفقود هستند و تصمیم در این مورد را غیر ممکن می کند.


منبع:

1402/02/20
08:43:45
5.0 / 5
385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد