افزایش مرگ ومیر بیماران بدنبال اعتصاب پزشکان در انگلیس

افزایش مرگ ومیر بیماران بدنبال اعتصاب پزشکان در انگلیس

به گزارش سلامت باشی، داده های اداره ملی آمار انگلیس (ONS) نشان داده است که میانگین مرگ و میر بیماران در این کشور در اولین مرحله از اعتصابات پزشکان جوان به علل صنفی افزایش پیدا کرده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از اسپوتنیک، روزنامه تلگراف چاپ لندن در گزارشی با عرضه کرده های اداره ملی آمار این کشور نوشت: میانگین مرگ و میرها در هفته نخست اعتصاب پزشکان جوان از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ مارس (ماه گذشته میلادی) و هفته بعد از آن ۱۱.۱ درصد افزایش پیدا کرده است.
یک منبع دولتی این پزشکان را متهم کرده است که مسائل و سیاستگذاری های صنفی را به سلامت و امنیت بیماران ترجیح داده اند با این وجود «فیلیپ بانفیلد»، رئیس انجمن پزشکی انگلیس می گوید که تعیین تأثیر این اقدام پزشکان بر نرخ مرگ و میر بیش از اندازه بیماران بدون تحلیل و بررسی های دقیق و موشکافانه غیر ممکن است.
پزشکان جوان انگلیسی در بازه زمانی مذکور به مدت ۷۲ ساعت از بیمارستان خارج شدند و با ترک محل کار خود بیشتر از ۱۷۵ هزار مورد ویزیت و حتی عمل جراحی بیماران را لغو کردند.
کارشناسان بهداشتی می گویند که ترک محل خدمت از جانب این پزشکان می تواند با افزایش میانگین فوتی ها در این بازه زمانی ارتباط داشته باشد.
هرچند برخی کارشناسان هم معتقدند که سرمای هوا و فصل آنفلوآنزا هم در افزایش فوتی ها نقش داشته است.
این اعتصابات از جانب پزشکان در واکنش به شرایط نامطلوب کاری و دستمزدهای حداقلی صورت گرفته است.
با این وجود سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی انگیس گفته است: ترک محل خدمت به علت اعتصابات، امنیت بیماران را به خطر می اندازد و سبب اختلال گسترده می شود و ما با مرکز خدمات سلامت ملی (NHS) همکاری نزدیکی داشته ایم تا از بیماران در این شرایط محافظت نماییم و عرضه خدمات مهمی مانند مراقبت های اورژانسی را در اولویت قرار دهیم.
منبع:

1402/01/27
09:56:23
5.0 / 5
340
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد