رییس مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:

انجام بیش از یک میلیون بازرسی بهداشتی در نوروز

انجام بیش از یک میلیون بازرسی بهداشتی در نوروز

به گزارش سلامت باشی، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط یک میلیون و 13 هزار و 869 مورد بازرسی و تعداد 421 هزار و 66 مورد کلرسنجی از آب های آشامیدنی در طرح سلامت نوروزی انجام دادند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر جندقی اضافه کرد: بازرسان بهداشت محیط در برنامه سلامت نوروزی ۱۴۰۲ از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ لغایت ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۲ بصورت فعال وضعیت بهداشتی مراکز اقامتی، مراکز و اماکن بین راهی، پایانه های مسافربری، مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی را بررسی و نظارت کردند.

وی ادامه داد: در طول این مدت یک میلیون و ۱۳ هزار و ۸۶۹ مورد بازرسی و تعداد ۴۲۱ هزار و ۶۶ مورد کلرسنجی از آب های آشامیدنی انجام شد و به میزان ۷۶۶ هزار و ۲۲۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته نیز کشف و از چرخه مصرف خارج شد.

جندقی اعلام نمود: بطور متوسط ۳۳۵۵ بازرس در روز در قالب ۱۸۱۰ اکیپ بازرسی و نظارتی بر وضعیت بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی مراکز اقامتی، مراکز و اماکن بین راهی، پایانه های مسافربری، مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی نظارت داشتند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بیان کرد: در طول این مدت ۹۲۳ هزار و ۸۸۴ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و۵۱ هزار و ۸۸۰ مورد بازرسی از سامانه های آبرسانی و تعداد ۳۸ هزار و ۱۰۵ بازرسی مشترک با سایر دستگاهها و سازمان ها و اصناف انجام شده است.
وی افزود: ۲۰ هزار و ۴۹۴ واحد صنفی به سبب عدم رعایت استاندارد و موازین بهداشتی به مراجع قضایی عرضه شدند و ۳۷۸۴ واحد نیز تعطیل شدند.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: تعداد ۱۶۱۴۷ موارد به شکایات مردمی رسیدگی شده است. با همکاری شهرداری ها ۱۱۸۸۹ مورد دستفروشان دوره گرد مواد غذایی جمع آوری شد. تعداد ۷۲۸۰۲ مورد برنامه آموزشی برای اصناف و مردم انجام شد و به تعداد ۴۷۳۵۹۶ نفر آموزش های لازم ارائه شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: با تجهیز بازرسان بهداشت محیط به وسایل پرتابل بررسی بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی تعداد ۶۵۳۰۲۶ مورد سنجش صورت گرفت و تعداد ۱۰۹۶۶ مورد نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک انجام شد. همین طور از ۵۱۸۸۰ سامانه های آبرسانی بازرسی شد و تعداد ۲۴۶۳۹ نمونه برداری میکروبی و تعداد ۴۲۱۰۶۶ مورد کلرسنجی از آب شرب انجام شد.
منبع:

1402/01/16
18:27:29
5.0 / 5
329
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد