سازمان جهانی بهداشت:

می توان نسبت به مبارزه جهانی ضد كرونا امیدوار بود

می توان نسبت به مبارزه جهانی ضد كرونا امیدوار بود

دبیركل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: جهان شاهد ˮجوانه های سبز امیدˮ در روند مقابله با بیماری كووید-۱۹ است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در سخنانی با اشاره به گستردگی همه گیری کروناویروس و ابتلای بیشتر از ۲۰ میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-۱۹ اظهار نمود: انتظار می رود تا آخر این هفته موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری به ۷۵۰ هزار نفر برسد.
هرچند، وی ادامه داد: دلایلی وجود دارد که می توان نسبت به مبارزه جهانی با بیماری کووید-۱۹ امیدوار بود.
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه هم اکنون خیلی از مردم جهان در غم و ناراحتی هستند و جهان در حال سپری کردن لحظات سختی است، اظهار داشت: اما من می خواهم شفاف صحبت کنم، ما شاهد "جوانه های سبز امید" در روند مقابله با بیماری کووید-۱۹ هستیم و هیچ فرقی نمی کند در کدام کشور، منطقه، شهر و روستا هستیم، برای مهار شیوع این بیماری هیچ گاه دیر نیست.
تدروس آدهانوم قبریسوس از نیوزیلند بعنوان الگویی جهانی در واکنش به همه گیری این بیماری یاد کرد چون که بیشتر از ۱۰۰ روز است هیچ موردی از انتقال بومی بیماری کووید-۱۹ در این کشور گزارش نشده است.
سازمان جهانی بهداشت خواهان آن شد تا کشورها به استفاده تلفیقی از شناسایی سریع مبتلایان، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی منظم دست ها اقدام نمایند تا شیوع این بیماری کاهش پیدا کند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، او همینطور اخطار داد که مهار و سرکوب موثر بیماری کووید-۱۹ در جامعه به منظور بازگشایی مدارس ضروریست.1399/05/21
14:36:30
5.0 / 5
1903
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد