تنور داغ تبلیغات کاهش وزن تا عید

تنور داغ تبلیغات کاهش وزن تا عید

سلامت باشی: بوشهر حال که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم، همه در تکاپوی کاهش وزن برای بهتر دیده شدن در دید و بازدیدهای نوروز هستند و برای سرعت بخشیدن به این کار به سراغ رژیم های عجیب می روند.


گروهی به سراغ تبلیغات کاهش وزن ۱۲ کیلویی در ۱۰ روز و برخی می خواهند با فقط آب بخورید تا لاغر شوید وزن کم کنند. در این بین بازار افراد سودجو که با رژیم های غلط و نامناسب با جان و سلامتی افراد بازی می کنند بسیار داغ است و به قیمت جان، وزن پایین می آورند. رژیم های سریعی که در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری را برای فرد بر جای خواهد گذاشت.
ممکنست بسیاری از افراد که دارای اضافه وزن هستند با سرچ در اینترنت و گرفتن رژیم هایی مثل رژیم های تک خوری، رژیم کانادایی و یا رژیم حذف کربوهیدرات ها و یا مراجعه به دکتر تغذیه درخواست رژیم هایی مثل رژیم کتوژنیک، رژیم اتکینز داشته باشند که در مدت زمان کوتاه بتوانند وزن زیادی را کم کنند.
به سراغ فاطمه غلام زاده کارشناس تغذیه و رژیم درمانگر رفتیم تا در مورد رژیم های اصولی و اساس رژیم های کوتاه مدت صحبت نماییم.

از افراد متخصص رژیم بگیرید!
غلام زاده درباره ی گرفتن رژیم از افراد ناشناس اظهار داشت: رژیم غذایی مسئله ایست که با سلامتی انسان ارتباط شدیدی دارد. بدین سبب باید از فردی رژیم دریافت شود که در سایت نظام پزشکی به عنوان رژیم درمانگر ذکر شده باشد و تبلیغاتی که در دوره های کوتاه با کاهش وزن بالا و از طرف افراد ناشناس و غیر متخصص مطرح می شود، بی ارزش است.
رژیم درمانگر با اشاره به نداشتن تعجیل برای رسیدن به وزن ایده آل افزود: برای کاهش وزن اصولی مهم ترین اصل بنا گذاری یک سبک زندگی سالم د در کنار آن ورزش و رژیم اصولی است که کاهش وزن مانا باشد و طی زمان برنگردد.
غلام زاده اظهار داشت: شاید پیروی از رژیم‏ های شدید و سخت در کوتاه مدت منجر به کاهش وزن بیشتر و سریع تری از رژیم های اصولی شود و عدد ترازو سریع تر اعداد پایین تری را نشان دهد، اما باید به مسئله‏ ی دیگری هم توجه گردد که در ساختار بدن چه تغییراتی به وجود آمده است و کاهش چه چیزی موجب کاهش وزن شده‏ است.

شاخصه های رژیم اصولی
این رژیم درمانگر اشاره کرد: رژیم‏های کاهش وزن اصولی، بیشتر موجب کاهش بافت چربی می شوند، در صورتیکه بیشتر کاهش وزن در رژیم‏ های سخت و کاهش وزن های سریع، به سبب از دست دادن آب و عضله بدن است.
وی افزود: رژیم هایی که شما را در مدت زمان کوتاهی با کاهش وزن خیلی زیاد همراه می کند، بدن فوق العاده لطمه می بیند و وزن باردیگر برمی گردد.
حال این مساله نشان می ‏دهد که با وجود کاهش وزن سریع در رژیم‏های سخت، این رژیم ‏ها نتیجه‏ ی ضعیف‏ تری نسبت به رژیم ‏های اصولی دارد و حتی موجب لطمه به بخش‏ها و اندام ‏های مختلف بدن هم می‏ شوند.

رژیم کتوژنیک؛ آری یا خیر
کارشناس تغذیه درباره ی بازار داغ رژیم کتوژنیک اظهار داشت: اصولا رژیم کتوژنیک برای کودکان مبتلا به صرع در بیمارستان ها استفاده می شود که نسبت به دارو مقاوم هستند به همین علت جزو نخستین راه های درمان چاقی نیست و موجب کمبود ویتامین B می شود.
وی افزود: البته استفاده از رژیم کتوژینک به عنوان آخرین راه های کاهش وزن، مطابق اصول و درصد کم همین طور استفاده از مکمل های مخصوص می تواند اثر بخش باشد.

عوارض عمل های لاغری
غلام زاده درباره ی عمل های لاغری افزود: عمل هایی که بمنظور لاغری به انجام می رسد عمل های سنگینی هست و بیهوشی های خطرناکی دارند که با اختلال سیستم گوارشی هم راه است، اما نتیجه بسیار سریعی به همراه دارد و اگر پس از آن رژیم گرفته نشود این کاهش وزن باردیگر برگشت دارد.

شانس لاغری با رژیم صحیح!
کارشناس تغذیه اظهار داشت: افراد با گرفتن برنامه های رژیم صحیح شانس لاغری اصولی را به خود دهند و در وهله های آخر به سراغ عمل های خطرناک بروند که بازهم سفارش نمی شود.
غلام زاده اشاره کرد: برای گرفتن رژیم اصولی فرد نباید ضعف طولانی مدت، ریزش مو داشته باشد و سلامت فرد عامل بسیار مهمی است.

مراقب مناسبت ها و جشن ها باشید!
رژیم درمانگر درباره ی مواد مصرفی در نوروز اظهار داشت: در دوران عید به فکر کاهش وزن نباشید، برای اینکه مواد پرکالری کم حجم بسیاراستفاده می شود؛ به عنوان مثال یک عدد نان خامه ای برابری می کند با ۳۵ قاشق غذاخوری برنج پر چرب که بسیار مقایسه قابل توجهی است.
قرار نیست که شما در مهمانی ها بیش از اندازه غذا بخورید پس در مهمانی ها که نمی توانید کامل رژیم خودرا رعایت کنید از راه های دیگر استفاده کنید.
وی درباره ی راه حل حفظ تناسب در دوران عید افزود: در طول روزهای تعطیلات عادت های غذایی مثبت را تقویت واز هوس های غذایی پرهیز کنید همین طور تاهنگامی که گرسنه نیستید چیزی نخورید و فیبر خوبی دریافت کنید.
اگر جزء اشخاصی هستید که برای رسیدن به تناسب اندام همیشه گفته اید از شنبه شروع می کنید و آن شنبه هیچ گاه فرا نرسیده؛ بهتر است زمانی فرا برسد که با رژیم اصولی و زیر نظر کارشناس تغذیه باشد تا سلامتی به همراه کاهش وزن به همراه داشته باشد.
گفت وگو از فاطمه مرادی
منبع:

1402/01/01
02:29:47
5.0 / 5
276
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد