معاون وزیر بهداشت:

گسترش پزشک خانواده به شهرها، انقلابی در زمینه سلامت ایجاد خواهد کرد

گسترش پزشک خانواده به شهرها، انقلابی در زمینه سلامت ایجاد خواهد کرد

به گزارش سلامت باشی، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: گسترش «پزشک خانواده» به شهرها، انقلابی در زمینه سلامت ایجاد خواهدنمود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی در مراسم رونمایی از سند ملی «سلامت بخش» به عنوان اولین مرحله طرح رایگان شدن بستری بیماران «ارجاعی» در شهرهای زیر 20هزار نفر و روستاهای سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان که با حضور وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد، اظهار داشت: سال ها همه می گفتیم پزشکی خانواده راهی است برای رسیدن به هدف عدالت در سلامت برای مردم. این حرکت را در دولت سیزدهم شروع کردیم و مجلس همراهی کرد.
وی ادامه داد: آنچه که امروز رخ داد و ان شاءالله در سال ۱۴۰۲ نتایج آن و گسترش آنرا به سایر مناطق شهری خواهیم داشت، انقلابی در زمینه سلامت در سطح کشور و منطقه ایجاد خواهدنمود. امسال در طرح جدید بحث این است که خدمات پزشکی خانواده گسترش یافته و بتوانیم عدالت در سلامت را در سراسر کشور داشته باشیم.
فرشیدی افزود: سند سلامت بخش در ادامه اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است که از شروع دی ماه امسال با هدف ارتقاء وضعیت ارائه خدمت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بود، که ظرف سه ماه گذشته آغاز شد و هدف ارتقاء ارجاع الکترونیک، پرونده سلامت الکترونیک و... است. امیدوار هستم بتوانیم این خدمات را به همه شهرها منتقل نماییم.
وی اظهار داشت: امروز خدماتی که در سطح دوم ارائه خدمات، از این طرح شاهد خواهیم بود، مشوقی خواهد بود برای کسانی که از نظام ارجاع بهره گیرند. امیدوار هستم این طرح شروع موفقی داشته باشد و بتوانیم آنرا به سایر شهرها هم گسترش دهیم.
منبع:

1401/12/23
10:02:33
5.0 / 5
299
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد