محققان بریتانیایی می گویند؛

تنهایی فاکتور اصلی افسردگی بعد از زایمان

تنهایی فاکتور اصلی افسردگی بعد از زایمان

سلامت باشی: بگفته پژوهشگران، تنهایی ممکنست عامل محرک افسردگی بعد از زایمان در زنان باشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «کاترین آدلینگتون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالج لندن، می گوید: «ما متوجه شدیم که تنهایی در تجربیات مادران حامله و جدید مبتلا به افسردگی نقش اساسی دارد. افسردگی و تنهایی اغلب به هم مرتبط هستند و هر یک می تواند منجر به دیگری شود و این مساله ممکنست خصوصاً در مورد افسردگی بعد از زایمان صادق باشد.»
آدلینگتون در ادامه اضافه کرد: «به دنیا آمدن نوزاد یک دوره گذار و تحول عظیم است که می تواند شامل از دست دادن ارتباط با افراد و شبکه های موجود، مانند همکاران کاری باشد. این تحقیق نشان میدهد که تنهایی یک خطر بزرگ برای مشکلات سلامت روان در دوران حاملگی و برای تازه مادران است.»
برای رسیدن به این نتیجه، پژوهشگران گزارش های ۵۳۷ زن را در ۲۷ مقاله تحقیقاتی در چندین کشور بررسی کردند.
افسردگی از هر ۶ زن حامله ۱ نفر و سپس در سه ماه اول بعد از تولد نوزاد ۱ زن از هر ۵ زن را تحت تأثیر قرار می دهد.
افسردگی بعد از زایمان در صورتیکه بطور قابل توجهی بر کیفیت زندگی والدین جدید تأثیر می گذارد، می تواند تأثیرات نامطلوب طولانی مدتی بر رشد فرزند آنها نیز داشته باشد.
افزایش حمایت خانواده می تواند به کاهش تأثیر سلامت روانی تنهایی بر مادران بعد از زایمان کمک نماید.
نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که علل تنهایی شامل عدم تناسب اندام، گوشه گیری از خود، قطع ارتباط عاطفی و عدم دریافت حمایت کافی است.
محققان دریافتند که خیلی از زنان بعد از زایمان، قطع ارتباط ناگهانی با زندگی قبلی خود پیش از آبستن شدن داشتند.
برخی گزارش کردند که آنچه آنها انتظار داشتند و آنچه در پشتیبانی از طرف شریک زندگی، خانواده یا جامعه دریافت نمودند، یکسان نبود.
به گفته پژوهشگران، کمک به زنان برای درک این که تنهایی در اوایل حاملگی چقدر شایع است و چگونه می تواند منجر به مشکلات سلامت روان شود، و این که وجود چنین احساساتی اشکالی ندارد، می تواند راه مهمی برای کاهش تأثیر بیماریهای روانی دوران بعد از زایمان باشد.


منبع:

1401/12/15
13:22:42
5.0 / 5
304
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد