مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

107 بیماری تحت پوشش صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج

107 بیماری تحت پوشش صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج

به گزارش سلامت باشی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلان اینکه با وجود کمبود منابع، بودجه را به زحمت تامین می نماییم تا آب باریکه هزینه طرح دارویاری بیمه سلامت را پرداخت نماییم، اظهار داشت: صراحتا می گویم که ما به هیچ وجه تاخیر پرداخت در دارویاری نداریم.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی ناصحی _ مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در اجلاس سراسری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های سیستم سلامت باارزش است و باید ادامه یابد و برای پوشش بیمه ای مردم تلاش شود تا خدمات جدید هم تحت پوشش برود. با حمایت همه موثرین در سیستم سلامت از دولت و مجلس توانستیم در سال ۱۴۰۱ برنامه های موثری داشته باشیم که شاید از موفق ترین برنامه های دولت سیزدهم بود. به عنوان مثال بیمه رایگان بیش از ۶ میلیون نفر از نمونه این اقدامات است، با احتساب سایر افراد تمدید شده، شاید در مجموع بیش از ۱۰ میلیون نفر هم تمدید بیمه شدند. امیدواریم برای سال بعد با همکاری مجلس و دولت این اجازه را داشته باشیم که بتوانیم دهک های بالاتری را به شکل رایگان بیمه نماییم تا بدنبال گسترش برنامه پزشکی خانواده مشکلی در بیمه افراد نداشته باشیم.
وی ادامه داد: صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج یکی از برنامه های موفق امسال بود. الان در تمام استانها کمیته مربوط به این مساله تشکیل شده است که نتایج آنرا می بینیم. ۱۰۷ بیماری الان تحت پوشش این صندوق است و برای سایر بیمه ها هم ما واریزی داشتیم که بیمه شدگان خودرا تحت پوشش ببرند؛ هرچند از ابتدا برای تصمیم سازی ها از آنها هم دعوت کردیم ولی استقبال کمتر بود. بسته های خدمتی این بخش را تدوین کردیم که ۳۱ بسته بارگزاری شده است و تا دو هفته آتی ۱۹ بسته بیماری متابولیک هم تکمیل شده و دیگر ۵۰ بسته خدمتی در سامانه ها خواهیم داشت و بسته مابقی بیماریها هم تدوین می شود.
ناصحی با تأکید بر پرداخت های به روز سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: در نظام پرداخت حدود دو سال است که به روز هستیم. روز گذشته چک مطالبات بهمن ماه داروخانه ها هم به امضا رسید و امروز و فردا ارز داروی داروخانه ها داده می شود؛ یعنی با وجود کمبود منابع، بودجه را به زحمت تامین می نماییم تا آب باریکه هزینه طرح دارویاری بیمه سلامت را پرداخت نماییم. صراحتا عرض می کنم که ما به هیچ وجه تاخیر پرداخت نداریم. طرح پزشک پزشک خانواده در روستاها اولویت مهم بعدی ما است.
وی ادامه داد: نسخه الکترونیک گام مهمی بود در الکترونیک سازی سیستم سلامت که در آینده فواید آن عیان تر خواهد شد. امروز این سامانه به روز رسانی شده و شکل جدید این نسخه را هم رونمایی می نماییم که همکاران ما در زمان کوتاه تر کار را انجام دهند و سایر بیمه ها هم از این نسخه بهره گیرند. تا حالا قراردادهای ما کاغذی بود و برای یک قرارداد باید ۱۲ برگه کاغذی امضا می شد اما با الکترونیک سازی این بخش تا یک میلیون برگ کاغذ در این طرح صرفه جویی می شود و شکل قانونی آن هم برطرف شد. در حوزه نظارت ها هم می توان از بستر این سامانه بهره برد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان، اظهار داشت: مطمئنیم اشکالاتی هم وجود دارد و درصدد رفع نقصها هستیم تا خدمت برای مردم شیرین و گوارا باشد.
منبع:

1401/12/09
12:30:34
5.0 / 5
333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد