یك عضو كمیسیون عمران:

به بخش های عمرانی و درمانی در لایحه بودجه ۱۴۰۲ توجه ویژه شده است

به بخش های عمرانی و درمانی در لایحه بودجه ۱۴۰۲ توجه ویژه شده است

سلامت باشی: به گزارش سلامت باشی، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: در لایحه بودجه سال 1402 بودجه عمرانی نسبت به سال جاری قریب به صد در صد افزایش داشته و دولت بیش از 70 هزار میلیارد تومان اعتبار برای یارانه دارو پیش بینی کرده است.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی الزاماتی که باید در بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: بودجه سال آینده باید رافع مشکلات اولویت دار کشور باشد. امروز اولویت اول کشور معیشت مردم است و هم مجلس و هم دولت باید نسبت به این مساله توجه داشته و بودجه به شکلی تنظیم شود که مردم در سفره خود حمایت دولت و مجلس را احساس کنند.

تعرفه نهاده های وارداتی در بودجه سال آتی کم شده است
ایشان سپس اظهار داشت: رییس جمهور یک خبر خوشی را به نمایندگان داد و آن این که تعرفه نهاده هایی که از خارج کشور وارد می شود از ۴ به ۱ رسیده است و این بدان معناست که حتما محصولات صنایع تبدیلی غذایی ما که از این نهاده ها استفاده می نمایند باید قیمت آنها تعدیل شود.
نماینده مردم بهشهر در مجلس اظهار داشت: اولویت بعدی جامعه موضوع اشتغال است و ارقام قابل توجهی در بودجه ۱۴۰۲ به این مساله اختصاص یافته است.

حواس دولت به حوزه دارو و درمان در بودجه سال آتی جمع است
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: بخش دیگری که باید در بودجه سال ۱۴۰۲ مورد توجه قرار گیرد، بخش عمرانی است، یقینا حوزه عمرانی با حوزه اشتغال ارتباط دارد. زمانی که طرح های عمرانی ما به حرکت درمی آیند در کنار آن اشتغال نیز ایجاد می شود. در بودجه سال ۱۴۰۲ نسبت به سال جاری قریب به صد در صد بودجه عمرانی بالا رفته است.
وی ادامه داد: برای بخش دارو و درمان که امسال چالش جدی داشتیم، دولت در بودجه سال آتی قریب به ۷۰ هزار میلیارد تومان یارانه در نظر گرفته است، شاید کفاف نکند اما از نظر بنده رقم قابل توجهی است و نشان میدهد حواس دولت به این حوزه هست تا مشکلات سال جاری در این بخش تکرار نشود.
شریعتی در آخر اشاره کرد: از طرف دیگر در بودجه ۱۴۰۲ قریب به ۲۰ درصد حقوق کارمندان دولت افزایش خواهد یافت که از خاصیت های مثبت لایحه بودجه سال آتی است. از طرف دیگر دولت تلاش نموده تا لایحه بودجه سال آینده بدون کسری باشد.
1401/10/24
15:16:08
5.0 / 5
290
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد