چند سفارش برای درمان کبد چرب

چند سفارش برای درمان کبد چرب

به گزارش سلامت باشی، برای درمان کبد چرب روش های غلط زیادی بین مردم رایج است، اما روش درست برای رفع این بیماری چیست؟.به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، امروزه به موازات شیوع چاقی، کبد چرب هم شیوع بالایی پیدا کرده است. برای درمان کبد چرب روش های غلط زیادی بین مردم رایج است، اما هیچ درمان معجزه آسایی یا غذای معجزه آسایی برای آن وجود ندارد. قدم اول برای درمان کبد چرب، معمولاً کاهش وزن از راه رژیم غذایی سالم و ورزش است.

کاهش وزن معمولاً در جهت بهبود بیماری کبد چرب غیر الکلی است. کاهش ۱۰ درصد از وزن بدن تان، ایده آل است، اما حتی کاهش سه الی پنج درصد از وزن بدن هم می تواند به وضوح عوامل خطرناک را کم کند.

اگر شما بیماری کبد الکلی دارید و مشروبات الکلی مصرف می کنید، ترک مشروبات الکلی، مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. برای دریافت کمک با متخصص تغذیه خود صحبت کنید. اگر مصرف الکل را متوقف نکنید، احیانا گرفتار عوارضی مثل هپاتیت الکلی و سیروز می شوید.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در عین حال برای رفع کبد چرب، رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید و به صورت منظم ورزش کنید. غذاهایی با میزان کربوهیدرات بالا مثل نان سفید، برنج، سیب زمینی و ذرت را محدود کنید و مصرف نوشیدنی هایی با میزان شکر زیاد، مثل نوشیدنی های ورزشی و آب میوه صنعتی را متوقف کنید.


1401/09/23
11:28:42
5.0 / 5
484
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد