با حضور وزیر بهداشت؛

راه اندازی بزرگترین پد هوایی کشور در اراک

راه اندازی بزرگترین پد هوایی کشور در اراک

به گزارش سلامت باشی، مرکزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بزرگترین پد هلیکوپتر کشور امروز در مجاورت بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک راه اندازی شد.


دکتر بهرام عین اللهی ۱۷ آذرماه ۱۴۰۱ در جریان سفر به استان مرکزی و آیین افتتاح پد هوایی و پایگاه اورژانس هوایی در اراک در جمع خبرنگاران اظهار نمود: موقعیت استان مرکزی به گونه ای است که با تردد شمار خیلی از وسایل نقلیه روبرو است و از سویی به علت پراکندگی روستاها و شهرها نیاز به بالگرد دارد.
وی با اشاره به اینکه بالگردی که در اختیار استان مرکزی است بسیار پیشرفته بوده و طبق قرارداد منعقد شده با هوانیروز و وزارت بهداشت در اختیار استان قرار گرفته است، اظهار داشت: داخل بالگرد انواع امکانات پزشکی مورد نیاز تعبیه شده است و حتی امکانات icu و ونتیلاتور نیز مهیاست.
وی با اشاره به اینکه مسئله انتقال بیمار در کشور بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: کشور آب و هوای متنوعی دارد و در این خصوص برای توسعه اورژانس هوایی باید تلاش بیشتری صورت گیرد که خوشبختانه در استان مرکزی این امر به انجام رسیده است.
عین اللهی اضافه کرد: در این پایگاه اتوبوس آمبولانس نیز وجود دارد که بسیار پیشرفته است و امکان بستری بیمار در داخل آن وجود دارد و در مراسم اربعین این اتوبوس ها بسیار مورد استفاده قرار گرفت و دو دستگاه دیگر نیز به استان اختصاص می یابد که می توانند فعالیتهای خودرا ارتقا بخشند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، رئیس اورژانس پیش بیمارستان و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک، نیز اظهار داشت: این پایگاه با ۱۷ هزار مترمربع بزرگترین پایگاه پد هوایی کشور به حساب می آید و دارای پد استاندارد، محل اسکان پرسنل و جایگاه سوخت است و برای این پایگاه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار با کمک خیرین و دانشگاه علوم پزشکی اراک هزینه شده است.
بهروز ایران نژاد اظهار داشت: در نظر است که در فاز دوم، این پایگاه به مرکز آموزش اورژانس هوایی کشور تبدیل گردد، برای این فاز حداقل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ظرف دو سال پروژه را تمام می نماییم.
وی اظهار داشت: تنها یک بالگرد در استان وجود دارد که از سال ۹۷ فعال شده و از طلوع تا غروب آفتاب مشغول ماموریت است و با عنایت به فصول سال تعداد ماموریت های آن متفاوت می باشد به صورتی که در تابستان این ماموریت ها افزایش خواهد یافت و حتی در بعضی از روزها ۲۰ ماموریت نیز انجام شده است و در زمستان نیز کاسته می شود.
منبع:

1401/09/18
13:19:47
5.0 / 5
487
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد