کرونا در جهان فرانسه با بیشتر از ۳۸ میلیون مبتلا رکورددار قاره سبز

کرونا در جهان فرانسه با بیشتر از ۳۸ میلیون مبتلا رکورددار قاره سبز

به گزارش سلامت باشی، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۶۴۹ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۹۱۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۵ هزار و ۸۰۳ بیمار کووید- ۱۹ هم تایید شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۵ هزار و ۲۵۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همچنین برپایه جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیشتر از ۱۰۰.۷ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۱۰۰، ۷۹۶، ۳۰۰۱، ۱۰۶، ۶۴۰۲هند۴۴، ۶۷۴، ۴۵۹۵۳۰، ۶۲۸۳فرانسه۳۸، ۰۲۷، ۹۶۸۱۵۹، ۰۹۳۴آلمان۳۶، ۵۵۷، ۸۶۱۱۵۸، ۱۹۸۵برزیل۳۵، ۴۰۰، ۱۵۹۶۹۰، ۲۱۳۶کره جنوبی۲۷، ۳۰۸، ۰۹۰۳۰، ۷۲۹۷ژاپن۲۵، ۱۳۰، ۸۸۶۵۰، ۱۹۳۸ایتالیا۲۴، ۴۸۸، ۰۸۰۱۸۱، ۷۳۳۹انگلیس۲۴، ۰۲۴، ۷۴۶۱۹۷، ۲۵۳۱۰روسیه۲۱، ۶۱۱، ۰۰۳۳۹۲، ۱۷۶همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۹۹ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۶۳۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/09/13
14:54:14
5.0 / 5
423
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد