محسنی بندپی خبر داد

اختصاص اعتباراتی به دانشگاه های علوم پزشکی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

اختصاص اعتباراتی به دانشگاه های علوم پزشکی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

به گزارش سلامت باشی، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که مبالغ قابل توجهی به دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پرداخت شده که امیدوارم این روزنه امیدی برای اجرای کامل این قانون باشد.


محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا در رابطه با روند اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار نمود: در ابتدا لازم است هفته پرستار را به پرستاران زحمت کش تبریک بگویم که در تمامی مقاطع بخصوص در دفاع مقدس و کرونا به مردم خدمت کرده و از جان و زندگی خود گذشتند.
وی افزود: پیرو تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری، مجلس یازدهم و کمیسیون بهداشت و درمان به صورت جدی پیگیر اجرای قانون برنامه در رابطه با تعرفه گذاری خدمات پرستاری بود؛ بررسی ها از وزارت بهداشت مبین آن است که مبالغ قابل توجهی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور جهت پرداخت علی الحساب تعرفه خدمات پرستاری پرداخت شده است؛ این اعتبار باید شامل حال تمامی کسانی شود که خدمات پرستاری عرضه می کنند.
محسنی بندپی اظهار امیدواری کرد که این پرداخت علی الحساب روزنه امیدی برای اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باشد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رابطه با تمهیدات اندیشیده شده جهت جبران کمبود پرستاران اظهار داشت: با عنایت به بازنشسته شدن تعداد زیادی از پرستاران و همینطور ضرورت افزایش تخت های بیمارستانی و به تبع آن احتیاج به پرستاران، وزارت بهداشت و درمان مشغول رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری استخدامی برای کسب مجوز است؛ در صورت صدور مجوز وزارت بهداشت می تواند تا آخر سال آزمون جذب برای ۲۰ هزار پرستار برگزار کند.1401/09/06
12:23:20
5.0 / 5
389
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد