مدیركل بیمه گری سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

45 میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت

45 میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت

به گزارش سلامت باشی، مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: ۴۵ میلیون نفر از آحاد مختلف جمعیت از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، حنان حاج محمودی در مورد مشمولین خدمات بیمه سلامت و موارد پوشش این بیمه، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت ایران حدود ۴۵ میلیون نفر را زیر پوشش دارد که در گروههای مختلف بیمه شده قرار دارند، بخش عمده بیمه شدگان سازمان، ساکن روستاها بوده و دولت حق بیمه آنها را تأمین می کند و حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفر جمعیت روستایی و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر از این طریق زیر پوشش بیمه هستند.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: بخش دیگر بیمه شدگان که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند در صندوق کارکنان دولت عضو هستند که بیشتر از ۵ میلیون نفر مجموعه افراد کارکنان شاغل، بازنشسته و خانواده های آنها در این گروه هستند.
وی ادامه داد: گروه دیگر، بیمه شدگان سایر اقشار هستند که می توانند از راه ارگان ها و موسسات بیمه گذار به سازمان بیمه سلامت معرفی شوند، همانند بنیاد شهید، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این طریق زیر پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه ای پرداخت نمی کنند.
وی اشاره کرد: در صندوق بیمه سلامت همگانی، افراد به صورت اختیاری و به شکل انفرادی و یا خانوادگی زیر پوشش بیمه قرار می گیرند و جمعیتی حدود ۱۷ میلیون نفر طی سالهای مختلف در این صندوق از سازمان و خدمات بیمه ای بهره برده اند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت؛ امسال صندوقی برای بیماران صعب العلاج طراحی شده و افراد دارای بیماری خاص، صعب العلاج و دارای هزینه های کمر شکن با زیر پوشش قرار گرفتن در این صندوق، مشمول حمایت های بیشتر دولت برای کاهش هزینه های بیماری خواهند شد.
منبع:

1401/08/25
08:49:51
5.0 / 5
356
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد