مدیر كل دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت:

ارائه مجوز به عطاری ها با وزارت بهداشت باشد

ارائه مجوز به عطاری ها با وزارت بهداشت باشد

به گزارش سلامت باشی، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وزارت صمت، مجوز فعالیت عطاری ها را صادر می کند، اظهار داشت: این درحالیست که عطاری ها کاملا در زمینه سلامت فعالیت دارند؛ این مورد در دستور کار ما قرار دارد تا ارائه مجوز و نظارت بر عطاری ها، بر عهده وزارت بهداشت باشد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر نفیسه حسینی یکتا عنوان کرد: عرضه ناکافی متخصصان طب ایرانی سبب شده که برخی افراد در جهت سودجویی، نیاز مردم به خدمات تخصصی طب ایرانی را پاسخ می دهند البته یکی از موضوعات مهم برای وزارت بهداشت، تسهیل ایجاد دانشکده های طب ایرانی در کشور است.
وی ادامه داد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت، مصوبه ای داشته که دانشکده های طب ایرانی بتوانند به سادگی در دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شوند که امیدواریم تا پایان سال جاری، تعدادی دانشکده طب ایرانی در دانشگاه ها راه اندازی شوند.
حسینی یکتا افزودک هم اکنون هشت دانشکده و ۱۳ گروه آموزشی طب ایرانی و مکمل در دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت دارند و ۴۰۰ نفر در مقطع دکترای تخصصی طب ایرانی تربیت شده اند و ۴۰۰ نفر هم درحال تحصیل در این رشته هستند که پاسخگوی نیاز مردم نیست.
مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وزارت صمت، مجوز فعالیت عطاری ها را می دهد، افزود: عطاری ها کاملا در حوزه سلامت فعالیت دارند که یکی از موضوع هایی است که در دستور کار ما قرار دارد تا عرضه مجوز و نظارت بر عطاری ها، بر عهده وزارت بهداشت باشد.
حسینی یکتا تصریح کرد: علمی شدن عطاری ها به صورت آزمایشی در تهران با مشارکت صنف عطاری ها شروع شده است. هم اکنون عرضه و تمدید مجوز عطاری ها در تهران منوط به گذراندن یک دوره آموزشی و علمی است.1401/08/15
10:19:40
5.0 / 5
601
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد