کدام علامت یائسگی با افسردگی مرتبط است؟

کدام علامت یائسگی با افسردگی مرتبط است؟

سلامت باشی: خراسان رضوی پژوهشگران اخیراً با نظرسنجی از 200 زن دریافتند که تعریق شبانه نشانه ای بدتر برای زنان در دوران یائسگی است.


به نقل از هلث، هم تعریق شبانه و هم گرگرفتگی می توانند بطور قابل توجهی بر کیفیت زندگی زنان تأثیر بگذارند اما طبق مطالعه آنها، تعریق شبانه ممکنست استرس زاترین نشانه باشد.
محقق این تحقیق، سوفیا شرایر، دانشجوی کارشناسی ارشد انسان شناسی در دانشگاه ماساچوست آمهرست اظهار داشت: ما می دانیم که اختلالات خواب یکی از بزرگترین لطمه ها برای زنانی است که در دوران یائسگی قرار می گیرند اما این نتایج منحصر به فرد است برای اینکه نشان میدهد بانوانی که عرق شبانه را بجای گرگرفتگی تجربه می کنند ممکنست حتی بیش از همتایان خود لطمه ببینند.
تعریق شبانه و گرگرفتگی ممکنست شبیه هم به نظر برسند اما یکسان نیستند. گرگرفتگی روز یا شب رخ می دهد و ممکنست شامل تعریق نباشد. تعریق شبانه دوره های تعریق شدید در طول شب است.
تعریق شبانه بطور قابل توجهی با افسردگی و استرس مرتبط بود.
پژوهشگران دریافتند زمانی که گرگرفتگی ها در شب اتفاق می افتد، گرگرفتگی تنها با افسردگی همراه بود و بانوانی که گرگرفتگی شان بیشتر در شب اتفاق می افتد، بطور قابل توجهی نمره افسردگی بالاتری نسبت به آن هایی که گرگرفتگی شان در طول روز اتفاق می افتد را ثبت کردند.
دکتر استفانی فاوبیون، مدیر پزشکی آمریکای شمالی از انجمن یائسگی (NAMS) اظهار داشت: «این مطالعه به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که علایم یائسگی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه می توانند بطور قابل توجهی کیفیت زندگی زنان را کاهش دهند و باید توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی جدی گرفته شوند».
وی در بیانیه خبری اشاره کرد: تحقیقات بیشتری برای درک کامل مکانیسم های این علایم و تأثیر کلی آنها بر تجربه یائسگی زنان لازم است.
این یافته ها قرار بود این هفته در نشست سالانه NAMS در آتلانتا ارائه شوند.
یافته های ارائه شده در جلسات پزشکی باید مقدماتی در نظر گرفته شوند تا آن زمان که در یک مجله معتبر منتشر شود.
منبع:

1401/07/25
10:02:44
5.0 / 5
368
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد