یك مسئول:

پسماند تولیدی عفونی و تیز برنده لرستان روزانه بیش از ۹۰۰۰ کیلوگرم است

پسماند تولیدی عفونی و تیز برنده لرستان روزانه بیش از ۹۰۰۰ کیلوگرم است

به گزارش سلامت باشی، لرستان رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: مجموع پسماند تولیدی عفونی و تیز برنده روزانه در استان بیش از 9000 کیلوگرم است.


ستایش دریکوند در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: از سال ۸۲ به بعد مدیریت پسماندهای عفونی لرستان را بصورت ویژه و با استقرار دستگاه های بی خطرناک در دو بیمارستان های خرم ـآباد شروع کردیم.
وی افزود: بعد از آن با تزریق اعتبارات بوسیله وزارتخانه سال به سال این دستگاه را برای سایر بیمارستان های استان تامین کردیم.
رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: اولویت ما در بحث پسماندهای عفونی تفکیک پسماند در مبداء است به گونه ای که پسماندهای عادی و تیز و برنده، شیمیایی دارویی و عفونی را جدا می نماییم.
دریکوند بیان کرد: چهار دسته پسماند را در استان مدیریت می نماییم.
وی ادامه داد: پسماندهای در رابطه با جنین و اعضا و اندام قطع شده را اینجا لحاظ نمی نماییم و تنها چهار پسماند ذکر شده را مدیریت می نماییم.
رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: هرکدام از این پسماندها بر طبق برنامه ای که داریم تفکیک در مبداء با رنگ بندی خاصی به انجام می رسد.
دریکوند اظهار داشت: بعد از تفکیک، دپوی موقت برای هر پسماند بصورت جداگانه به انجام می رسد و پسماند عفونی و تیز و برنده بعد از انتقال به سایت امحای پسماند عفونی و تیز و برنده هر بیمارستان پروسه بی خطرسازی انجام و بعد از تبدیل آنها به پسماند عادی به همراه سایر پسماندها تحویل شهرداری شده تا به سایت نهایی دفن پسماند هر شهرستان انتقال می یابند.
وی عنوان کرد: همه بیمارستان های دولتی، تامین اجتماعی، نظامی و خصوصی استان بجز یکی دو مورد مجهز به دستگاه های بی خطرناک پسماند هستند.
رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اشاره کرد: با اختصاص اعتبار به زودی دستگاه بی خطرناک پسماند برای این دو مورد بیمارستان نصب خواهد شد.
دریکوند بیان کرد: دو شرکت در خرم آباد و دورود داریم که بر طبق مجوز و پروانه فعالیت از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بخش عمده ای از پسماندهای واحدهای خصوصی نظیر مطب ها، دندانپزشکی ها، لابراتوار ها و کلینیک ها را مدیریت می کنند.
وی اظهار داشت: در مجموع پسماند تولیدی عفونی و تیز و برنده بیمارستان ها در لرستان روزانه ۳۱۵۶ کیلوگرم است.
رییس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: روزانه ۶۱۱۳ کیلوگرم پسماند سایر مراکز بهداشتی درمانی، مطب ها، دندانپزشکی ها، لابراتوار ها و کلینیک ها تولید می شود یعنی در مجموع ۹۲۶۹ کیلوگرم می شود.1401/07/24
14:17:39
5.0 / 5
368
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد