توضیحات عضو کمیسیون بهداشت مجلس درباب مساله زیرمیزی پزشکان

توضیحات عضو کمیسیون بهداشت مجلس درباب مساله زیرمیزی پزشکان

سلامت باشی: لرستان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباب مساله زیرمیزی پزشکان توضیحاتی ارائه داد.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا درباب پدیده زیرمیزی در میان پزشکان، اظهار داشت: هنگامیکه تعرفه های پزشکی بصورت واقعی تعیین قیمت نشوند این مهم منجر به زیرمیزی می شود.
وی ادامه داد: متاسفانه شاهدیم که مساله زیرمیزی دستوری اجرائی می شود و چنانچه کاری کارشناسی نشود عملا با شکست مواجه می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعرفه های پزشکی باید بر طبق قیمت تمام شده در نظر گرفته و واقعی تعیین شوند تا مساله زیرمیزی برطرف شود.
ابراهیمی عنوان کرد: زیرمیزی مغایر با قانون است و باید مجموعه وزارت بهداشت، معاونت درمان و سازمان نظام پزشکی برخورد قانونی با افرادی که اقدام به دریافت زیرمیزی می کنند داشته باشند.
وی اشاره کرد: تعیین زیرمیزی با زور و دستوری بی انصافی است و باید بر طبق قیمت تمام شده در نظر گرفته شود که متاسفانه این امر صورت نمی گیرد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی افزود: در مواردی حتی پزشکانی داریم که از عهده پرداخت اجاره بهای مطب خود عاجزند و افزایش قیمت تعرفه ها با تورم حاکم بر جامعه رخ نمی دهد.
ابراهیمی با اعلان اینکه نیاز است که میزان تورم حاکم بر جامعه را با میزان افزایش قیمت تعرفه های پزشکی مقایسه شود، عنوان کرد: سوالی که مطرح است چرا باید افرادی را تربیت و آموزش دهیم و بعد از صرف هزینه زیاد هنگامی که به یک پزشک حاذق تبدیل شدند تصمیم بگیرند که از ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس و یا اروپایی مهاجرت کنند در حالی که مناطق محروم کشور به وجود این پزشکان نیاز دارند.
وی ادامه داد: خروج پزشکان از کشور و مهاجرت آنان به کشورهای فوق زنگ خطری برای جامعه پزشکی کشور است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در مجموع مخالف دریافت زیرمیزی هستم و تا زمانیکه در این قانون بازبینی صورت نگیرد شاهد این مشکل در کشور هستیم که ضروریست دولت و نظام پزشکی نسبت به حل این مساله اقدام نمایند.
منبع:

1401/07/23
08:47:33
5.0 / 5
324
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد