آتشسوزی یک مرکز درمانی در خیابان آفریقا

آتشسوزی یک مرکز درمانی در خیابان آفریقا

به گزارش سلامت باشی، سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع آتشسوزی در یک مرکز درمانی در خیابان آفریقا اطلاع داد.سیدجلال ملکی در گفتگو با ایسنا، از وقوع حریق در یک مرکز درمانی اطلاع داد و اظهار داشت: در ساعت ۱۴: ۱۳ دقیقه امروز وقوع آتشسوزی در یک مرکز درمانی در خیابان آفریقا، تقاطع میرداماد رخ داد که درپی آن سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شده و بعد از پنج دقیقه در محل حضور بهم رساندند. این ساختمان پنج طبقه کاربری درمانی داشته و یک کلینیک بود.

وی افزود: در پشت بام این ساختمان اتاقک تاسیسات با مساحت حدود ۱۰ مترمربع قرار داشت که در این حادثه دستگاه اکسیژن ساز آن گرفتار مشکل شده است. این اتفاق سبب آتشسوزی شده و حریق به دو طبقه پایینی که اتاق جراحی در آن قرار داشته هم سرایت کرده بود.

ملکی خاطرنشان کرد: آتش نشانانی که در محل حضور داشتند همرمان با اطفای حریق به جست وجو در طبقات پایینی پرداختند و ۳۰ نفر از افراد حاضر در این ساختمان را بدون مشکل از محل خارج کردند. خوشبختانه این حادثه هیچ مورد مصدوم یا تلفات جانی نداشت و دقایقی بعد هم با اقدامات آتش نشانان، آتش به صورت کامل خاموش شد.

وی افزود: یک ایستگاه آتش نشانی هم در محل باقی مانده تا اقدامات ایمن سازی را انجام دهد. ما در گذشته شاهد اتفاقات تلخی در جریان آتشسوزی در بیمارستان ها و مراکز درمانی بوده ایم و این نشان دهنده ضرورت توجه این مراکز به نکات ایمنی برای پیشگیری از آتشسوزی است.

منبع:

1401/07/13
10:14:22
5.0 / 5
438
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد