آمریکا و کره جنوبی دارای بیشترین و کمترین فوتی ها در فهرست ۱۰ کشور اول کرونایی

آمریکا و کره جنوبی دارای بیشترین و کمترین فوتی ها در فهرست ۱۰ کشور اول کرونایی

به گزارش سلامت باشی، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۶۱۲ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۵۶۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۱۲ هزار و ۵۷۰ بیمار کووید ۱۹ هم تأیید شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۶.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیشتر از ۴۴.۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۴.۶ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۸۴ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع فوتی ها۱ایالات متحده۹۶، ۹۵۹، ۱۶۵۱، ۰۷۴، ۷۸۷۲هند۴۴، ۴۸۲، ۴۱۱۵۲۸، ۰۹۰۳فرانسه۳۴، ۶۶۳، ۱۰۶۱۵۴، ۴۳۷۴برزیل۳۴، ۵۴۹، ۹۱۵۶۸۴، ۷۸۴۵آلمان۳۲، ۴۲۲، ۰۸۴۱۴۸، ۲۱۷۶کره جنوبی۲۳، ۹۳۳، ۹۴۹۲۷، ۳۸۱۷انگلیس۲۳، ۵۵۴، ۵۱۹۱۸۹، ۰۲۶۸ایتالیا۲۲، ۰۰۴، ۶۱۲۱۷۶، ۰۹۸۹روسیه۱۹، ۹۰۸، ۱۸۹۳۸۵، ۰۶۹۱۰ژاپن۱۹، ۸۸۲، ۳۹۳۴۲، ۱۰۱همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۷ هزار و ۸۱ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۱۰۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/06/18
23:27:42
5.0 / 5
394
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد