پرواز سومین قلب اهدایی از یزد به تهران

پرواز سومین قلب اهدایی از یزد به تهران

به گزارش سلامت باشی، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت اظهار داشت: قلب اهدایی از یزد جهت پیوند بوسیله هوایی به تهران منتقل شد؛ این سومین قلب اهدایی از یزد طی یک هفته گذشته است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر امیرحسام علیرضایی با اشاره به این خبر، گفت: برای سومین بار در هفته جاری با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت بامداد روز گذشته قلب جوان یزدی به تهران منتقل شد؛ قلب مرحوم فاتح روستا ۲۳ ساله که به سبب تصادف گرفتار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده، با موفقیت پیوند زده شد.
وی تصریح کرد: قلب این جوان بعد از فراهم آوری در بیمارستان رهنمون یزد، به همراه تیم پزشکی با همکاری سازمان اورژانس کشور در سریعترین زمان ممکن به فرودگاه یزد منتقل و با کمک اورژانس هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران ارسال شد.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریها وزارت بهداشت اضافه کرد: با هماهنگی اورژانس تهران، تیم عملیات انتقال قلب با بالگرد به بیمارستان شهید رجایی تهران عزیمت کرده و قلب این نام آور یزدی را برای پیوند در اختیار تیم پزشکی این مرکز درمانی قرار دادند تا نجات بخش جان بیماری ۲۷ ساله باشد.
بگفته دکتر علیرضایی، کبد و کلیه های این جوان مرگ مغزی شده نیز در یزد به دیگر بیماران نیازمند با موفقیت پیوند شد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: در عملیات انتقال قلب چندین سازمان همکاری داشته و باید از همه افرادی که در این عملیات ها تلاش می کنند، تشکر کرد. نیروهای سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی، نیروی انتظامی و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی یزد، ایران و تهران در سه عملیات انتقال قلب از یزد به تهران در ضمن یک هفته، همکاری ویژه ای با مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای معاونت درمان وزارت بهداشت انجام دادند.
منبع:

1401/06/18
11:15:56
5.0 / 5
379
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد