سفارش مقامات بهداشتی نیوزیلند به بیماران آبله میمونی

سفارش مقامات بهداشتی نیوزیلند به بیماران آبله میمونی

سلامت باشی: مقامات بهداشتی نیوزیلند در صورتیکه از شناسایی پنجمین مورد مبتلاشدن به بیماری آبله میمونی در این کشور آگاهی داده اند، همین طور به این بیماران سفارش می کنند تا آن زمان که زخم های ناشی از ضایعات پوستی این بیماری از بین نرفته در قرنطینه بمانند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، پنجمین مورد مبتلاشدن به آبله میمونی در نیوزیلند در فردی شناسایی شده که اخیراً از کشوری خارجی به این کشور وارد شده است. این فرد بعد از مثبت شدن نتیجه تست آبله میمونی در منطقه "اوکلند" قرنطینه شده است.
با اینحال به رغم شناسایی این مورد جدید مبتلاشدن به آبله میمونی، مقامات بهداشتی نیوزیلند اعلام نمودند که هیچ مدرکی در خصوص انتقال بومی ناشی از این مورد وجود ندارد.
همین طور گزارش ها حاکیست که این بیمار جمعه شب به بیمارستان منتقل شده است.
چهارمین و سومین موارد مبتلاشدن به آبله میمونی در نیوزیلند نیز به ترتیب در ماه گذشته و اوایل ماه آگوست در افرادی که از کشورهای خارجی به این کشور بازگشته بودند، شناسایی شد.
مقامات بهداشتی این کشور به بیماران سفارش می کنند تا وقتی زخم های ناشی از ضایعات پوستی آنها از بین نرفته در قرنطینه باشند.
به گزارش روزنامه "نیوزیلند هرالد"، بگفته سازمان جهانی بهداشت (WHO)، در همین حال تعداد موارد گزارش شده مبتلاشدن به آبله میمونی در سطح جهان طی هفته گذشته ۲۱ درصد کاسته شده است که روند یک ماهه افزایش عفونت ها را معکوس کرده و نشان داده است که شیوع بیماری در اروپا ممکنست رو به کاهش باشد.1401/06/14
11:11:09
5.0 / 5
356
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد