وزیر بهداشت:

برخی ها واکسن کرونا را به FATF گره زده بودند

برخی ها واکسن کرونا را به FATF گره زده بودند

به گزارش سلامت باشی، وزیر بهداشت درباره ی واکسن های کرونا اظهار داشت: به رغم پرداخت وجه به کواکس هیچ واکسنی برای ما ارسال نشده بود و واکسن به یک مسئله سیاسی تبدیل گشته بود و عده ای آنرا به FATF گره زده بودند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی شب گذشته (۷ شهریورماه) به مناسبت هفته دولت با حضور در مسجد جامع قلهک تهران و با شرکت در طرح "سی مسجد، سی مسئول" به تشریح دستاوردهای یکساله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت.
وی با اشاره به نقش مساجد در ابتدای انقلاب و تربیت جوانان باانگیزه و انقلابی، گفت: ابتکار دولت برای سخنرانی وزرا در مساجد موجب شد سنتی فراموش شده با همتی که صورت گرفت، باردیگر احیا شد.
عین اللهی تصریح کرد: مساجد طبق فرمایش امام(ره) دارای نقش و اثرگذاری ویژه ای بوده و هستند؛ چونکه مسجد پایگاه ارتباطی مهمی بین مردم و دولت می باشد. دولت سیزدهم اقبال ویژه ای به مساجد دارد و مساجد همیشه سنگری مهم در انقلاب از شروع آن بوده و خواهد بود.
وزیر بهداشت اشاره کرد: مساجد باید محلی باشند که خدمتگزاران دولت در هر رده ای گزارش خودرا ارائه و از مردم برای اداره بهتر امور استمداد بطلبند.
وی با اشاره به نخستین دیدار کابینه دولت سیزدهم با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: نخستین تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در شروع دولت به ما مدیریت فوری مسئله کرونا و واکسیناسیون عمومی بود و ما این مهم را در دستور کار خود قرار دادیم.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عین اللهی به تشریح وضعیت کشور در شیوع و گسترش اولیه کرونا پرداخت و اشاره کرد: زمانی که دولت روی کار آمد روزانه ۵۰ هزار مبتلا، ۸۰۰۰ مریض بدحال و بیش از ۷۰۰ نفر از هموطنان ما جان خودرا از دست می دادند. مردم در خانه های خود قرنطینه و روحیه مردم بسیار بد و کسب وکارها تعطیل شده بود.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه پیش از شروع دولت فقط ۱۸ میلیون دز واکسن تزریق شده بود، اشاره کرد: با وجود پرداخت وجه به کواکس هیچ واکسنی برای ما ارسال نشده بود و واکسن یک مسئله سیاسی شده بود و عده ای نیز این مسئله را به FATF و غیره گره زده بودند.1401/06/08
16:16:53
5.0 / 5
374
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد