احساسی که نشانه از دست دادن حافظه است

احساسی که نشانه از دست دادن حافظه است

به گزارش سلامت باشی، خراسان رضوی هرچه افراد در مراحل اولیه زندگی خود مشکلات روحی و روانی بیشتری را تجربه کنند، مشکلات حافظه آنان در آینده بیشتر می شود.


به نقل از سایکولوژی، نتایج مطالعات نشان می دهد که دوره های افسردگی در اوایل زندگی با از دست دادن حافظه در آینده مرتبط می باشد.
افرادی که در ۲۰، ۳۰ و ۴۰ سالگی افسردگی و اضطراب را تجربه می کنند، در دهه ۵۰ زندگی خود گرفتار مشکلات حافظه می شوند.
این نتایج نشان داده است که افسردگی امکان دارد منجر به زوال عقل در آینده شود ازاین رو مقابله با افسردگی و اضطراب در بزرگسالی امکان دارد به کاهش مشکلات حافظه همینطور کاهش خطر مبتلا شدن به زوال عقل کمک نماید و روش هایی مانند مدیتیشن، ورزش و حفظ روابط قوی همگی می توانند کمک کننده باشند.
دکتر دریا گایسینا، محقق این تحقیق اظهار داشت: ما دریافتیم که هرچه تعداد دوره های افسردگی افراد در بزرگسالی بیشتر باشد، خطر مبتلا شدن به اختلالات شناختی در آینده بیشتر خواهد بود.
این یافته اهمیت مدیریت موثر افسردگی را برای پیشگیری از ایجاد مشکلات سلامت روانی مکرر با نتایج منفی طولانی مدت نشان داده است.
نتایج حاصل مطالعه ای است که روی بیشتر از ۱۸هزار نوزاد متولد شده در سال ۱۹۵۸ انجام شد که تا بزرگسالی تحت کنترل بودند.
نتایج نشان داد که هر چه افراد در مراحل اولیه مشکلات سلامت روانی بیشتری داشته باشند، مشکلات حافظه آنان در آینده بیشتر خواهد بود.
یک دوره افسردگی یا اضطراب در سالهای بالاتر تاثیر کمی داشت. با این وجود، دو یا سه دوره افسردگی و اضطراب در ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سالگی با عملکرد بدتر حافظه در ۵۰ سالگی مرتبط بود.
امبر جان، محقق ارشد این تحقیق اظهار داشت: ما از نتایج تحقیقات قبلی می دانستیم که علایم افسردگی که در اواسط بزرگسالی تا اواخر بزرگسالی تجربه می شود، می تواند کاهش عملکرد مغز را در آینده پیش بینی نماید اما از این که دیدیم علایم افسردگی به وضوح در سه دهه بزرگسالی، پیشبینی کننده مهم عملکرد حافظه ضعیف تر در اواسط زندگی است، شگفت زده شدیم.
این تحقیق باید زنگ خطری باشد برای انجام هر کاری که می توانید برای حفاظت از سلامت روان خود انجام دهید مانند حفظ روابط قوی با دوستان و خانواده، انجام تمرینات بدنی یا تمرین مراقبه ذهن آگاهی که همه این موارد سلامت روان را تقویت می کنند.
منبع:

1401/06/03
14:06:05
5.0 / 5
428
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد