رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

چهارمین پیوند موفق قلب در خوزستان انجام شد

چهارمین پیوند موفق قلب در خوزستان انجام شد

سلامت باشی: رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از انجام چهارمین عمل موفقیت آمیز پیوند قلب در استان آگاهی داد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، محمد حسین سرمست شوشتری عصر امروز جمعه در جمع خبرنگاران از چهارمین عمل موفق پیوند قلب در خوزستان آگاهی داد و بیان کرد: ارگان های حیاتی قلب، کلیه و کبد مرحوم بیت سیاح که بر اثر حادثه گرفتار مرگ مغزی شده بود، توسط خانواده این مرحوم به بیماران نیازمند پیوند زده شد.
وی با اشاره به این که این عمل چهارمین عمل موفقیت آمیز پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی اهواز است، اشاره کرد: حال بیمار دریافت کننده قلب مطلوب و مساعد بوده و در ایام آینده از بیمارستان مرخص خواهد شد.
سرمست به انجام بیست مورد اهدای عضو در پنج ماهه اول سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی اهواز اشاره نمود و اضافه کرد: از این تعداد ۲۰ مورد پیوند کلیه، ۱۱ مورد پیوند کبد و ۲ مورد پیوند قلب در اهواز انجام شده و مابقی ارگان های پیوندی بنا به شرایط اورژانسی به شهرهای دیگر همچون چهار مورد کبد و دو مورد کلیه به شیراز و دو مورد قلب به تهران اعزام و پیوندهای موفق انجام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: در پنج ماه اخیر دریافت ارگان های پیوندی از بیماران مرگ مغزی، جان ۴۱ هموطن را در خوزستان و استانهای دیگر نجات داده که امید است این فرهنگ الهی و باارزش ادامه دار باشد.


منبع:

1401/05/29
10:43:39
5.0 / 5
409
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد