تأثیر دو دقیقه از یک فعالیت بدنی بر کاهش خطر دیابت

تأثیر دو دقیقه از یک فعالیت بدنی بر کاهش خطر دیابت

به گزارش سلامت باشی، نتایج مطالعه انتشار یافته در مجله پزشکی ورزشی از آن حکایت می کند که تنها دو دقیقه پیاده روی می تواند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو را کم کند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، در صورتی که پیاده روی های طولانی مدت به علت مشغله کاری و زندگی امکان دارد برای تمام افراد میسر نباشد اما نتایج مطالعات جدید نشان داده است که تنها دو دقیقه پیاده روی می تواند تأثیر مثبتی بر کنترل سطح قند خون داشته باشد و فرد را از خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو مصون نگه دارد.
در یک تحلیل نسبتا بزرگ روی هفت مطالعه، تأثیر نشستن های طولانی مدت در مقایسه با راه رفتن سبک یا ایستادن، روی شاخصهای سلامت متابولیک قلب مورد ارزیابی قرار گرفت.
شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. از گروهی درخواست شد در یک دوره زمانی یک روزه به ازای هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نشستن، تنها دو تا پنج دقیقه راه بروند و از گروه دیگر درخواست شد بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، همین دو تا پنج دقیقه را بایستند. در دو بررسی افراد مبتلا به دیابت و افرادی که به دیابت مبتلا نبودند حضور داشتند. پنج بررسی دیگر شامل افرادی بود که سابقه مبتلا شدن به دیابت نداشتند.
متخصصان دریافتند که حتی همین چند دقیقه پیاده روی کوتاه و آهسته هم برای افت سطح قند خون کافی است.
به گزارش سایت پریونشن، همینطور آنان مشاهده نمودند به صورت خاص، پیاده روی در مدت زمان ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بعد از خوردن غذا (زمانی که سطح قند خون در اوج خود است)، با تغییرات تدریجی بیشتری در سطح قند خون در مقایسه با نشستن یا ایستادن همراه می باشد. این مورد برای افراد مبتلا به پیش دیابت یا نوع دیگری از دیابت که به دنبال پیشگیری از نوسانات شدید قند خون هستند، مهم می باشد.
منبع:

1401/05/23
23:14:48
5.0 / 5
422
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد