تازه ترین آمارهای جهانی كرونا

تازه ترین آمارهای جهانی كرونا

سلامت باشی: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۳۸۸ هزار و ۴۱ نفر رسیده و تابحال ابتلای شش میلیون و ۵۷۳ هزار و ۵۸۵ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها تابحال سه میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
از میان سه میلیون و ۱۴ هزار و ۵۱۲ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان دو میلیون و ۹۶۰ هزار و ۳۱۲ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۴ هزار و ۲۰۰ مورد معادل ۲ درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همین طور از سه میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۳ پرنده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، سه میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۲ نفر معادل ۸۹ درصد از موارد بهبود یافته و فقط ۳۸۸ هزار و ۴۱ نفر معادل ۱۱ درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
تابحال در خیلی از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم گشته است.
در حالی که تا مدتی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل گشته بود اما این عفونت حالا در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است اما آمریکای جنوبی خصوصاً برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است. طبق آخرین آمار شمار قربانیان این کشور از ۱۰۹ هزار نفر عبور کرده است.
از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۹۰۱ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۱۴۲ قربانی
۲. برزیل ۵۸۴ هزار و ۵۶۲ مبتلا، ۳۲ هزار و ۵۶۸ قربانی
۳. روسیه ۴۳۲ هزار و ۲۷۷ مبتلا، ۵۲۱۵ قربانی
۴. اسپانیا ۲۸۷ هزار و ۴۰۶ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۲۸ قربانی
۵. انگلیس ۲۷۹ هزار و ۸۵۶ مبتلا، ۳۹ هزار و ۷۲۸ قربانی
۶. ایتالیا ۲۳۳ هزار و ۸۳۶ مبتلا، ۳۳ هزار و ۶۰۱ قربانی
۷. هند ۲۱۶ هزار و ۹۱۹ مبتلا، ۶۰۸۸ قربانی
۸. آلمان ۱۸۴ هزار و ۴۲۵ مبتلا، ۸۶۹۹ قربانی
۹. پرو ۱۷۸ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۴۸۹۴ قربانی
۱۰. ترکیه ۱۶۶ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۴۶۰۹ قربانی
ایران نیز با ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ مبتلا و ۸۰۱۲ قربانی در رتبه یازدهم لیست جهانی کشورهای درگیر کووید-۱۹ قرار گرفته است.
بعد از آن کشورهای فرانسه با ۱۵۱ هزار و ۶۷۷ مبتلا، شیلی با ۱۱۳ هزار و ۶۲۸ مبتلا، مکزیک با ۱۰۱ هزار و ۲۳۸ مبتلا، کانادا با ۹۳ هزار و ۸۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۹۱ هزار و ۱۸۲، پاکستان با ۸۵ هزار و ۲۶۴ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۲۲ مبتلا، قطر با ۶۲ هزار و ۱۶۰ مبتلا، بلژیک با ۵۸ هزار و ۶۸۵ مبتلا و بنگلادش با ۵۵ هزار و ۱۴۰ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای هلند، بلاروس، اکوادور، سوئد، آفریقای جنوبی، سنگاپور، امارات متحده عربی، کلمبیا، پرتغال، سوئیس، کویت، مصر، اندونزی، ایرلند، اوکراین و لهستان بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.
منبع:

1399/03/15
15:26:13
5.0 / 5
2629
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد