گزارش محققان استرالیایی؛

سلاح مخفی کودکان در مقابله با کووید 19

سلاح مخفی کودکان در مقابله با کووید 19

به گزارش سلامت باشی به گزارش سلامت باشی، محققان استرالیایی گزارش می دهند که پوشش بینی کودکان بهتر از بزرگسالان در مقابل عفونت ناشی از کروناویروس محافظت می کند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «کریستی شورت»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کوئینزلند استرالیا، اظهار داشت: «در کودکان نسبت به بزرگسالان نرخ ابتلاء به کووید ۱۹ کمتر بوده و علایم خفیف تری دارند، اما دلیلهای این امر ناشناخته است. ما نشان دادیم که پوشش بینی کودکان نسبت به بینی بزرگسالان پاسخ التهابی بیشتری به کروناویروس دارد.»
او اظهار داشت: «محققان هنگام مقایسه واکنش شرکت کنندگان به انواع کووید، تفاوت های عمده ای را برمبنای سن پیدا کردند.»
برای این مطالعه، آنها نمونه هایی از سلول های پوششی بینی ۲۳ کودک سالم و ۱۵ بزرگسال سالم را در معرض کروناویروس قرار دادند. پژوهشگران دریافتند که ویروس در سلول های کودکان کمتر تکثیر می شود و پاسخ ضدویروسی بیشتر است.
شورت اظهار داشت: «چندین توضیح احتمالی در این زمینه وجود دارد.»
وی اضافه کرد: «این شرایط می تواند سازگاری با افزایش تهدیدات مهاجمین خارجی مانند ویروس ها یا باکتری هایی باشد که در دوران کودکی مشاهده شده اند. همین طور ممکنست افزایش قرار گرفتن در معرض این تهدیدات در دوران کودکی، به پوشش بینی کودکان آموزش دهد تا پاسخ پیش التهابی قوی تری ایجاد کنند.»
شورت اضافه کرد: «بیان ژن های مبارزه کننده با ویروس ممکنست به سبب تفاوت های متابولیکی بین کودکان و بزرگسالان تغییر کند.»
این مطالعه نشان داد که نوع دلتا کووید بطور قابل توجهی کمتر از بزرگسالان در سلول های بینی کودکان تکثیر می شود. با این وجود، این الگو با نوع مسری تر اومیکرون که حالا در سراسر جهان غالب است، کمتر مشهود بود.
شورت می گوید: «در مجموع، این یافته ها نشان میدهد که پوشش بینی کودکان از عفونت و تکثیر کمتر کروناویروس پشتیبانی می کند، اما ممکنست این مسئله با تکامل ویروس، درحال تغییر باشد.»
برای تأیید این یافته ها و تعیین نقش عوامل دیگر مانند آنتی بادی ها در صیانت از کودکان در مقابل عفونت کروناویروس، تحقیقات بیشتری در جمعیت بزرگ تر مورد نیاز است.


منبع:

1401/05/21
15:02:05
5.0 / 5
410
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد