محققان انگلیسی می گویند؛

تلفن هوشمند به حافظه کمک می نماید

تلفن هوشمند به حافظه کمک می نماید

سلامت باشی: تحقیقات جدید نشان میدهد که دستگاه های دیجیتال ممکنست به حافظه ما کمک کنند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های دیجیتال به ابزارهای کمکی حافظه تبدیل گشته اند و تعداد بی پایانی از اطلاعات مهم از شماره تلفن گرفته تا تاریخ تولد و یادآوری دارو را ذخیره می کنند.
اما استفاده گسترده از این دستگاهها این نگرانی را به وجود آورده است که این دستگاهها ممکنست حافظه داخلی ما را مختل کنند.
تحقیقات جدید نشان میدهد که حداقل در وضعیت خاصی که در طول آزمایش ها در این مطالعه استفاده شد، ممکنست چنین نباشد.
«سام گیلبرت»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه کالج لندن، اظهار داشت: «استفاده از یک دستگاه حافظه خارجی به دور از ایجاد "زوال عقل دیجیتال" می تواند حافظه ما را برای اطلاعاتی که هیچ گاه ذخیره نکرده ایم بهبود بخشد.»
وی اضافه کرد: «اما ما باید مراقب باشیم که از با اهمیت ترین اطلاعات پشتیبان تهیه نماییم. در غیر این صورت، اگر یک ابزار حافظه از کار بیفتد، چیزی جز اطلاعات کم اهمیت در حافظه مان باقی نمی ماند.»
در این مطالعه، ۱۵۸ داوطلب یکی از سه بازی تکلیف حافظه را روی تبلت یا کامپیوتر دیجیتال دارای صفحه لمسی انجام دادند.
در طول این بازی ها، به شرکت کنندگان دایره های شماره دار روی صفحه نمایش داده می شد و باید آنها را به ترتیب افزایش تعداد به سمت پایین، چپ یا راست صفحه می کشیدند. بعد از حذف هر دایره از تابلو، دایره های جدید ظاهر می شدند.
شرکت کنندگان با کشیدن دایره های کم ارزش یا با ارزش به کنار صفحه با رنگ مربوطه، امتیاز کسب کردند.
از آنجا که دایره ها به ترتیب عددی جابه جا شدند، شرکت کنندگان باید با بهره گیری از حافظه داخلی خودشان به خاطر بسپارند که چه دایره هایی کم یا زیاد هستند، حتی بعد از تغییر رنگ به زرد.
در طول نخستین آزمایش، به تعدادی از شرکت کنندگان اجازه داده شد تا یادآوری هایی را برای حلقه های کم یا زیاد روی صفحه تنظیم کنند. این کار شبیه به استفاده از تلفن هوشمند یا دستگاه دیجیتال دیگر برای به خاطر سپردن اطلاعات برای بعد است.
شرکت کنندگانی که نمی توانستند از یادآورهای خارجی استفاده کنند، حلقه های با ارزش را بهتر از حلقه های کم ارزش به خاطر می آوردند.
در مطالعه جدید، زمانی که شرکت کنندگان اجازه استفاده از یادآوری را داشتند، دقت آنها افزایش پیدا کرد.منبع:

1401/05/14
13:45:50
5.0 / 5
435
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد