شهین شریفی خبرداد؛

پشتیبانی سازمان انتقال خون از روش های پیچیده پزشکی و جراحی

پشتیبانی سازمان انتقال خون از روش های پیچیده پزشکی و جراحی

به گزارش سلامت باشی سرپرست معاونت فنی و تکنولوژی های جدید سازمان انتقال خون اظهار داشت: این سازمان با تامین خون و فراورده های آن از روش های پیچیده پزشکی و جراحی پشتیبانی می کند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، شهین شریفی، سرپرست معاونت فنی و تکنولوژی های جدید سازمان انتقال خون اظهار داشت: انتقال خون و فرآورده های خونی سالانه جان میلیونها نفر را نجات می دهد و به بیمارانی که از شرایط تهدیدکننده زندگی رنج می برند کمک می نماید زندگی طولانی تر و باکیفیت بالاتری داشته باشند و این در حالیست که در خیلی از کشورها تامین خون کافی برای بیماران امکان پذیر نیست.

وی اشاره کرد: تامین خون کافی فقط بوسیله اهدای منظم خون توسط اهداکنندگان داوطلبانه بدون دستمزد تضمین می شود.

سرپرست معاونت فنی و تکنولوژی های جدید سازمان انتقال خون با اشاره به این که در خیلی از کشورها، عرضه کافی خون سالم وجود ندارد و خدمات تامین خون با چالش دسترسی به خون کافی، تضمین کیفیت و ایمنی مواجه می باشد، بیان داشت: تامین خون نقش حیاتی در مراقبت های مادران بعد از زایمان دارد؛ دسترسی به خون و فرآورده های خونی ایمن و کافی می تواند به کاهش میزان مرگ و میر و ناتوانی ناشی از خونریزی شدید در هنگام زایمان و بعد از زایمان کمک نماید. شریفی اضافه کرد: با پیشرفت علم پزشکی استفاده از خون و فراورده های آن افزایش می یابد به نحوی که در درمان سرطان و تعدادی از بیماریهای نوظهور از خون و مشتقات آن استفاده می شود. همین طور در اعمال بزرگ جراحی مانند سزارین نیز به فراورده های خونی نیاز است و حتی اگر در حین عمل جراحی مصرف نشود، ذخیره سازی و آماده سازی آن انجام می شود.

او در آخر متذکر شد: خون ماده ای حیاتیست که برای درمان خیلی از بیماریها به کار می رود و با پیشرفت علم پزشکی و سالمندی جمعیت و گسترش شیوه های درمانی و اعمال جراحی استفاده از خون و مشتقات آن نیز افزایش می یابد و پیوسته نیازمند اهدا کنندگان خون و فراورده های آن هستیم.


منبع:

1401/05/01
18:23:02
5.0 / 5
390
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد