محققان می گویند؛

ارتباط آب و هوا با تشدید درد آرتروز

ارتباط آب و هوا با تشدید درد آرتروز

سلامت باشی: پژوهشگران می گویند آب و هوا در وخیم شدن درد آرتروز تاثیر دارد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این مساله در طول سال ها، با یافته های متناقض مورد مطالعه قرار گرفته است. دکتر «رابرت شمرلینگ»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «اما سه مطالعه اخیر نشان میدهد که آب و هوا تا حدودی بر این مسئله تأثیر دارد.»
در یک مطالعه با ۲۲۲ شرکت کننده که به آرتریت مفصل ران مبتلا بودند، پژوهشگران هلندی دریافتند که بیماران با افزایش فشار هوا و رطوبت، درد و سفتی وخیم تری گزارش کردند، اما اثر آب و هوا ناچیز بود.
مطالعه دیگری به بررسی علایم در رابطه با آب و هوا در میان ۸۰۰ بزرگسال اروپایی مبتلا به آرتریت لگن، زانو یا دست پرداخت. آنها افزایش درد و سفتی را با رطوبت بیشتر، خصوصاً در هوای سرد گزارش کردند. بطور کلی، تغییرات آب و هوا بر علایم آنها تأثیری نداشت.
شرکت کنندگان در مطالعه سوم علایم درد مزمن خودرا گزارش کردند. بیشتر ۲۶۰۰ نفر به صورتی آرتریت مبتلا بودند. این مطالعه رابطه نسبی را بین درد و رطوبت بیشتر، فشار اتمسفر کمتر و سرعت بیشتر باد یافت.
مطالعات گذشته به تأثیر باران، رطوبت و افزایش یا کاهش فشار پرداخته اند. شرمرلینگ اظهار داشت: «رطوبت، دما، بارندگی و فشار هوا ممکنست در این امر دخیل باشند.»
شمرلینگ در ادامه اضافه کرد: «من به طور معمول در پاسخ به بیمارانم که از من می پرسند چرا وقتی هوا مرطوب است یا باران می آید، یا زمانی که رویدادهای آب و هوایی دیگری اتفاق می افتد، علایم آنها بدتر می شود، می گویم که معتقدم بین آب و هوا و علایم مفصلی ارتباط وجود دارد.»
وی اظهار داشت: «با این حال، شناسایی این ارتباط ممکنست به درک علل و مکانیسم های علایم آرتریت کمک نماید، که می تواند به درمان ها یا راهکارهای پیشگیرانه بهتر منجر شود.»


منبع:

1401/04/31
13:08:56
5.0 / 5
685
تگها: بیمار , درمان , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد