وزیر بهداشت:

۹۵ درصد مردم کشور حداقل یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند

۹۵ درصد مردم کشور حداقل یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند

سلامت باشی: مشهد ـ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: برمبنای آمارها تا حالا 95 درصد مردم کشور حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده اند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بهرام عین الهی شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم و آئین دانش آموختگی دانشجویان علوم پزشکی در حرم امام رضا (ع) اظهار نمود: برمبنای آمارها تا حالا ۹۵ درصد مردم کشور حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده اند و برای ۸۶ درصد نیز دو مرحله واکسن تزریق شده است که نشان از حمایت مردم از این امر دارد.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تا حالا بیش از ۱۵۱ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده است که نشان از استقبال مردم از این امر است.
وی اضافه کرد: این مساله نشان می دهد، واکسیناسیون مخالف جدی ندارد و تعداد مخالفان بسیار کم است و شاید مخالفت ها را همچون سرو صدا دانست که در مقابل واقعیت انجام شده است.
عین الهی اظهار داشت: آمار واکسیناسیون مردم کشور ما، در دنیا بی نظیر است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همین طور با اشاره به برگزاری مراسم و آئین دانش آموختگی دانشجویان علوم پزشکی در بارگاه رضوی نیز اظهار داشت: حضور در این حرم برای مراسم دانش آموختگی دانشجویان علوم پزشکی، افتخاری است که برای نخستین بار شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: این امر نشان دهنده این است که جوانان ما تابع فرمانده هستند و امام رضا (ع) را فرمانده خود می دانند و عهدی که اینجا بسته می شود نیز از این منظر دارای اهمیت است که نشان میدهد جوانان ما همیشه با انقلاب اسلامی ایران هستند و از آن دفاع خواهند کرد.
عین الهی اظهار نمود: شغل هایی که به موضوع سلامت مردم ارتباط دارد اهمیت دارد و متخصصان این امر در کنار کسب علم، معرفت و اخلاق نیز به دست می آوردند و مردم نیز به آنها احترام می گذاشتند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: پس از انقلاب علوم پزشکی ما متحول شد و قوی ترین کادر سلامت منطقه مربوط به کشور ما است و کشورهای همسایه نیز برای درمان به ایران می آیند و ما در نهایت باید به سمت مرجعیت علمی که تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است، حرکت کرد.
وی بیان کرد: باید در کنار علم خودرا به زیور اخلاق نیز بیاراییم تا خدمتگذار خوبی برای مردم باشیم همانگونه که در دوران کرونا شاهد رشادت های کادر درمان و اهدای شهدایی در زمینه سلامت بودیم.

1401/04/30
17:19:59
5.0 / 5
319
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد