وزارت بهداشت:

واکسن کرونای تاریخ مصرف گذشته در هیچ مرکزی تزریق نمی گردد

واکسن کرونای تاریخ مصرف گذشته در هیچ مرکزی تزریق نمی گردد

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درباره برخی گزارش ها در خصوص تزریق واکسن های تاریخ مصرف گذشته آسترازنکا در بعضی مراکز واکسیناسیون، اظهار داشت: هیچ مرکز واکسیناسیونی واکسن کرونای تاریخ مصرف گذشته تزریق نمی کند و سامانه الکترونیکی واکسیناسیون هم اصلا اجازه ثبت واکسن تاریخ مصرف گذشته را نمی دهد.دکتر محسن زهرایی در گفتگو با ایسنا، درباره برخی گزارش ها در خصوص تزریق واکسن های تاریخ مصرف گذشته آسترازنکا در بعضی مراکز واکسیناسیون، اظهار داشت: هیچ مرکز واکسیناسیونی واکسن کرونای تاریخ مصرف گذشته تزریق نمی نماید. باید توجه کرد که مراکز اصلا نمی توانند واکسن تاریخ مصرف گذشته را در سامانه ثبت کند.

وی با اشاره به اینکه سامانه الکترونیکی واکسیناسیون اصلا اجازه ثبت واکسن تاریخ مصرف گذشته را نمی دهد، اضافه کرد: این که در کشورهای دیگر چه اقدامی انجام می شود، اطلاعی ندارم، اما در ایران اصلا امکان ثبت واکسن تاریخ مصرف گذشته وجود ندارد.
اتمام تاریخ انقضای آخرین محموله آسترازنکا تا ۳ روز دیگر
زهرایی با اشاره به اینکه واکسن آسترازنکا هم مدتی است که محدود تزریق می شود و بیشتر افرادی که مقرر است سفر خارجی داشته باشند این واکسن را تزریق کرده اند، اظهار داشت: واکسن آسترازنکا عملا درحال جمع شدن از مراکز است، بزودی تاریخ انقضای آخرین محموله این واکسن هم می رسد. به صورتی که سه روز دیگر تاریخ مصرف آخرین محموله آسترازنکا هم تمام می شود.

وی اظهار داشت: اگر مردم در جایی با تزریق واکسن تاریخ مصرف گذشته مواجه گشتند، حتما درباره آن از مرکز سوال کنند، روی واکسن ها را بخوانند و از افراد تزریق کننده درباره آن سوال کنند. بنابراین از نظر وزارت بهداشت واکسن تاریخ مصرف گذشته نباید تزریق شود و تزریق هم نمی گردد. در عین حال اصلا امکان ثبت واکسن تاریخ مصرف کننده هم در سامانه وجود ندارد.

وی درباره نوع واکسن دز یادآور واکسن کرونا برای افرادی که دزهای قبلی را واکسن آسترازنکا تزریق کرده اند، اظهار داشت: افرادی که در نوبت های قبلی واکسیناسیون ضد کرونا، واکسن آسترازنکا تزریق کرده اند، هم اکنون برای تزریق دز یادآور مانند سایر افراد می توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه نموده و همه انواع واکسن ها برایشان قابل تزریق است.
1401/04/23
13:33:09
5.0 / 5
662
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد