محققان می گویند؛

آبله میمونی برای چه کسانی خطر بیشتری دارد

آبله میمونی برای چه کسانی خطر بیشتری دارد

بگفته سازمان جهانی بهداشت، خطر فعلی مبتلاشدن به آبله میمونی برای عموم مردم کم است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث سایت، اگر کارکنان بهداشتی بدون استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مناسب برای جلوگیری از انتقال، با یک مورد در تماس باشند، خطری برای آنها وجود دارد. در صورتیکه خطر بیماریهای در رابطه با مراقبت های بهداشتی در این اپیدمی دیده نشده است، اما در گذشته وجود داشته است.
سازمان بهداشت همین طور اعلام نمود که اگر آبله میمونی به گروههای لطمه پذیرتر سرایت کند، می تواند تأثیر بیشتری بر سلامتی بگذارد، برای اینکه خطر ابتلاء به بیماریهای شدید و مرگ و میر در افراد دارای نقص ایمنی، مانند افراد مبتلا به HIV که تحت درمان ضعیف هستند، بیشتر است.
طبق آخرین به روز رسانی سازمان جهانی بهداشت، ۴۲ کشور ۲۱۰۳ عفونت را در مکان هایی که آبله میمونی بطور معمول گزارش نمی گردد، گزارش کرده اند که ۸۵ درصد موارد در اروپا رخ داده است. برمبنای آخرین اطلاعات، یک مورد مرگ بر اثر آبله میمونی گزارش شده است.
سازمان جهانی بهداشت به همه کشورها سفارش می کند در صورت بروز علایم آبله میمونی در حالت آماده باش باشند. تعدادی از بیماران حتی ممکنست عفونت های مقاربتی داشته باشند که باید در صورت لزوم بررسی و درمان شوند.
آبله میمونی ویروسی است که در موارد نادر از حیوانات وحشی مانند موش ها به انسان سرایت می کند. این بیماری مربوط به آبله است و از خانواده ویروس های مشابه است. طبق گفته سازمان جهانی بهداشت، افراد مبتلا به آبله میمونی ممکنست تا چهار هفته مسری باشند و باید تا بهبودی کامل ایزوله شوند.

1401/04/18
09:16:36
5.0 / 5
390
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد