محسنی اژه ای:

تولید واکسن ایرانی کرونا جهانیان را شگفت زده کرد

تولید واکسن ایرانی کرونا جهانیان را شگفت زده کرد

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: تولید واکسن ایرانی کرونا و نجات جان انسان ها بوسیله تولید این دارو خیلی از جهانیان را نیز به شگفتی واداشت.به گزارش سلامت باشی به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس دستگاه قضا بامداد امروز چهارشنبه ۱۵ تیر با حضور در مجموعه گروه دارویی برکت در استان البرز، از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کرد.

در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ابتدا با حضور در ساختمان شرکت شفا فارمد، از نزدیک در جریان روند تولید واکسن کوو ایران برکت قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید سوالاتی را در حوزه شروع طرح پژوهشی ساخت واکسن کوو ایران برکت و استقرار و جانمایی تجهیزات برای ساخت این واکسن بیان کرد.

رئیس دستگاه قضا همین طور تولید واکسن بومی کرونا را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: تولید واکسن ایرانی کرونا به جوانان ما اعتماد و قدرت بخشید و ثابت کرد که می توان با وجود وجود محدودیت ها و فشارهای فراوان، یک کار بزرگ و به ظاهر انجام نشدنی را به نتیجه رساند.

در خلال این بازدید، مسئول گروه تحقیقاتی تولید واکسن ایرانی کرونا ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) ضمن بیان پیشرفت های و توانمندی های متخصصان کشورمان در حوزه تولید واکسن، به ارائه توضیحاتی از روند تولید واکسن کوو ایران برکت پرداخت.

وی با اعلان اینکه هم اکنون این ظرفیت وجود دارد که هر نوع ویروس دیگری به کشور وارد شود، فوراً و در عرض یک مدت بسیار کوتاه واکسن بومی آن ساخته شود، اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تا مطالعه بالینی فاز نخست واکسن بومی کرونا حدود ۱۱ ماه زمان سپری شد اما از زمان ورود امیکرون به کشور تا زمان تولید واکسن آن تنها ۲۹ روز گذشت.

رئیس قوه قضاییه همین طور اظهار داشت: کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در فروردین امسال از خط تولید واکسن کوو ایران برکت بازدید کردند و در گزارش خود به تجهیزات بی نظیر این خط تولید و ارزش علمی بالای این مجموعه تولیدات اذعان کردند.

پس از این بازدید، با حضور رییس دستگاه قضا و مسئولان مجموعه گروه دارویی برکت و ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره)، خط تولید واکسن محصولات بیولوژیک و پپتیدی شرکت بیوسان فارمد راه اندازی شد.

رئیس قوه قضاییه بعد از افتتاح این خط تولید، موضوع طب، دارو و داروسازی را مقوله ای دارای اهمیت بالا دانست که بشر از شروع خلقت خود بدان نیاز داشته و این نیاز همچنان ادامه دارد.

وی با اعلان اینکه دانش و علم تولید دارو دانشی نیست که در یک مقطع زمانی کاربرد داشته باشد و در زمان دیگر به آن احتیاجی نباشد، اظهار داشت: این که روند تولید دارو در مجموعه گروه دارویی برکت روندی مستمر و ادامه دار است و مقطعی و زودگذر نیست، موضوعی مهم و دارای اهمیت است.

محسنی اژه ای افزود: تولید واکسن ایرانی کرونا و نجات جان انسان ها بوسیله تولید این دارو در دوره نسبتا کوتاه باتوجه به فشارهای ظالمانه تحریم ها علاوه بر آنکه تراز کشور ما را در دنیا بالا برد و در ردیف کشورهای بسیار پیشرفته در حوزه تولید این نوع واکسن قرار داد، خیلی از جهانیان را نیز به شگفتی واداشت.

رئیس قوه قضاییه همین طور اشاره کرد: تولید علم و ساخت محصولات دارویی در زمینه های مختلف، برای کشور ما تولید قدرت می کند و این تولید قدرت، کشور ما را در مقابل تهدیدات و دشمنی های دشمنان ایمن می کند.

محصولات دارویی شرکت بیوسان فارمد که امروز خط تولید آن با حضور رییس قوه قضاییه افتتاح شد، در حوزه های مقابله با سرطان، بیماریهای قلبی و عروقی، بیماری ام اس، ناباروری وبیماری های خونی کاربرد دارند.

در حالیکه عمده دانش فنی تولید محصولات بیولوژیک، پپتیدی و واکسن در اختیار تعداد کمی از کشورهای پیشرفته دنیا است، شرکت بیوسان فارمد به عنوان یک شرکت دانش بنیان با بهره بردن از زیرساخت های تولیدی و اتکاء به دانش محققین و متخصصین داخلی هم تراز با شرکت های داروسازی مطرح جهان مبادرت به توسعه دانش فنی تولید این محصولات کرده است.
1401/04/15
14:14:38
5.0 / 5
403
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد